You are here
[IFA 2019] Asus Vivowatch SP – coś dla fanów aktywności artykuły News 

[IFA 2019] Asus Vivowatch SP – coś dla fanów aktywności

Na berlińskich targach IFA 2019 pokazano dziś wiele interesujących produktów, a jednym z nich jest nowy smartwatch Asus Vivowatch SP. Tym razem firma zdecydowała się na zupełne przeprojektowanie modelu i zapewnienie mu dużej ilości potrzebnych dla sportowców funkcji. Jedną z nich będzie EKG. Co jeszcze smartwatch ma do zaoferowania?

Asus Vivowatch SP
Fot. Asus / Asus Vivowatch SP

Trzeba przyznać, że choć rynek smartwatchy zdaje się powoli kurczyć, bo zainteresowanie urządzeniami nie jest tak ogromne, jak kiedyś, to pojawia się na nim coraz więcej ciekawych modeli. W tym roku widzieliśmy już Fossila piątej generacji czy nowe Garminy, a teraz przyszła pora na produkt trochę inny, ale dalej wart zainteresowania. Tajwański Asus zaprezentował dziś nową wersję inteligentnego zegarka, która powinna przypaść do gustu wszystkim miłośnikom aktywności fizycznej.

Asus Vivowatch SP

Czym charakteryzować ma się Asus Vivowatch SP? Największą z nowości jest tutaj czujnik EKG, który pozwala na przeprowadzenie 20 sekundowego testu i zapisu wyniku. Czujnik jest też w stanie mierzyć poziom stresu, któremu poddany jest jego użytkownik, co z pewnością może się przydać, np. w pracy, kiedy szef będzie stał nam nad głową. Samo włożenie do inteligentnego zegarka Asusa czujnika EKG sprawia, że to jeden z niewielu modeli dostępnych na rynku, który ma taką możliwość. Obecnie tylko Apple Watch 4 generacji oraz modele od Withings to oferują, bo zegarek Samsunga czeka jeszcze na odpowiednie certyfikaty.

Kolejna generacja smartwatcha to też zmiana designu. Sam Asus Vivowatch SP wygląda w końcu, jak zegarek, a nie produkt zegarkopodobny. Okrągła koperta wygląda tak, jak powinna, bo poprzednie generacje z tej konkretnej serii próbowały wprowadzić futurystyczny design, co nie wyszło producentowi na dobre. Sam czujnik EKG to zdecydowanie największe z usprawnień w zaprezentowanym dziś modelu. Regularne badanie ma być oczywiście zapisywane w specjalnej aplikacji, a wyniki utworzą odpowiedni profil i pozwolą na lepsze dopasowanie aktywności lub wskażą na występujące u użytkownika problemy. Nie zastąpi to oczywiście wizyty u lekarza, ale może do niego szybciej skierować.

Co jeszcze potrafi zegarek?

Jak przystało na inteligentny zegarek, który skierowany jest do ludzi aktywnych, Asus Vivowatch SP zawiera odpowiednie tryby. Jednym z nich ma być ten skierowany specjalnie do biegaczy, gdzie pojawi się specjalny trener, system planowania trasy oraz oczywiście monitoring dystansu oraz utrzymywanej prędkości. Na pokładzie Asus Vivowatch SP znajdzie się także wysokościomierz, moduł GPS oraz możliwość monitorowania snu, czyli wszystko to, co powinno być w smartwatch’u.

Nie podano jeszcze wszystkich możliwości urządzenia, bo choć wiadomo, że ma wytrzymać na jednym ładowaniu około 2 tygodni, to uzależnione jest to od aktywności korzystania ze sprzętu. Jak więc ma to dokładnie wyglądać, niestety Asus nie powiedział. Podobnie jak tego, jakie aplikacje pojawią się na samym urządzeniu. Wiadomo za to, że ma być ono wodoodporne i to do 5 atmosfer. Nie wiemy także, ile ma kosztować Asus Vivowatch SP, ani kiedy dokładnie trafić ma na rynek. Cóż, to niestety bolączka wielu sprzętów, które pokazywane są na targach, gdzie producenci po prostu chcą się pochwalić jakąś nowością, a niekoniecznie są na to w pełni gotowi. Fanom marki pozostaje jedynie czekać.

Nowe akcesoria wearable oraz inteligentne zegarki, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: IFA 2019 / Asus / GSM Arena / YouTube / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment