You are here
IFA 2019 — nasze oczekiwania artykuły News 

IFA 2019 — nasze oczekiwania

Lada moment wystartują berlińskie targi IFA 2019, na których to giganci branży oraz mniejsze firmy prezentują swoje nowości wydawnicze. Sprawdzamy, na jakie premiery możemy liczyć w tym roku.

IFA 2019
fot. Messe Berlin

Formanie targi IFA 2019 potrwają od 6 do 11 września, ale lwia część nowości zostanie ujawniona już 4 i 5 września, czyli w dniach „dla mediów”. Gros producentów strzeże tajemnic prezentacji, jednak za sprawą przecieków czy innych nieoficjalnych danych możemy przewidzieć obecność pewnych nowości. Jakich konkretnie?

Czego spodziewamy się po IFA 2019?

Nowości? Będzie ich bez liku i na dobrą sprawę, chcąc zapoznać się z większością z nich, wypadałoby zwiedzić cały teren targów, co nie jest zadaniem łatwym. W ubiegłym roku wspólnie z Bartoszem przemierzaliśmy każdego dnia przeszło 20 kilometrów. We wpisie, który właśnie czytacie, chciałbym jednak skupić się na prezentacjach producentów smartfonów oraz niektórych urządzeń mobilnych. Do rzeczy.

Asus

Producent z pewnością pokaże nam nowe modele ZenBooków, ale mnie, jako miłośnika smartfonów, bardziej interesują urządzenia z serii Zenfone. Obstawiam, że IFA 2019 będzie miejscem premier obydwu urządzeń, mimo że nikt nie potwierdził tego wprost.

Dell

Nowy XPS 13 to w zasadzie pewniak, ale firma nie byłaby sobą, ograniczając swoją obecność na targach do prezentacji tylko jednego urządzenia.

Huawei

Tutaj panuje niewiadoma. Premiera świeżynki w postaci smartfonów Mate 30 oraz Mate 30 Pro zostaną pokazane dopiero 19 września. Jak więc firma zamierza zaznaczyć swoją obecność na IFA 2019? Po pierwsze, zostanie ujawniony nowy procesor Kirin 990, a wraz z nim możliwości, jakie zaoferuje. Druga sprawa to telewizor 5G.

LG

Koreańczycy ujawnili już swoje średniopółkowe nowości ze świata smartfonów, dlatego obstawiam skupienie się na telewizorach OLED. Mówi się o premierze 77-calowego potwora wyświetlającego obraz w rozdzielczości 8K. To musi być coś.

Nokia

Na IFA 2019 z pewnością zobaczymy Nokię 7.2 z potrójnym aparatem głównym. Kto wie, możliwe, że HMD Global przygotuje dla nas coś jeszcze.

Samsung

W zasadzie większość tegorocznych nowości ze stajni południowokoreańskiego giganta z została już ogłoszona. Jednakże na targach będzie można organoleptycznie sprawdzić możliwości rzeczonych urządzeń. Do czego oczywiście zachęcam.

Sony

Jeśli wierzyć doniesieniom Sony zaprezentuje podczas tegorocznych targów IFA najnowszą Xperię 2. O wspomnianym smartfonie możecie przeczytać w poniższym wpisie.

Będziemy na bieżąco informować was o wszystkich nowościach zaprezentowanych podczas targów IFA 2019. Śledźcie naszą stronę internetową, fanpage na Facebookuoraz konto na Twitterze.

Źródło: IFA, Pocket-lint, TheVerg, Twitter

Related posts

Leave a Comment