You are here
Rendery Sony Xperia 2 – czy tak będzie wyglądał kolejny flagowiec? artykuły News 

Rendery Sony Xperia 2 – czy tak będzie wyglądał kolejny flagowiec?

Zbliżają się targi IFA 2019, czyli czas premiery nowych smartfonów oraz urządzeń domowego użytku. I jak to zwykle w takich przypadkach, część z nich możemy poznać już przed samymi targami. Do sieci przedostały się rendery Sony Xperia 2, a przynajmniej tak możemy podejrzewać, że przedstawiają one wygląd nowego flagowca. Warto na niego czekać?

Znak zapytania
Fot. Pixabay

Mówienie, że Sony nie radzi sobie najlepiej na mobilnym rynku, chyba nikogo już nie dziwi. Firma lekko odpuściła temat nowych smartfonów i zdaje się, że nie bierze już udziału w wyścigu o miano najlepszego producenta. Nowych urządzeń wypuszcza coraz mniej, a i te są coraz… dziwniejsze. Do tego dochodzi jeszcze wysoka cena i finalnie sony staje się raczej ciekawostką, niż realnym wyborem dla klienta. A co z nowym modelem? Czy on ma szanse zmienić cokolwiek w postrzeganiu Sony przez klientów?

Rendery Sony Xperia 2

Sony wypuszczając swoją poprzednią generację flagowców, postanowiło zrobić coś, na co mało która firma by się zdecydowała. Otóż stwierdzono, że należy dać klientom odpowiednio duży ekran w konkretnych proporcjach, by móc im dostarczyć jakość multimediów w kinowym tego słowa rozumieniu. 21:9 to dość specyficzny rozmiar do wyświetlania treści, ale widocznie odzew ze strony użytkowników był dobry, bo wygląda na to, że kolejny model także będzie podążał tą ścieżką. Oczywiście wszelkie informacje nie są jeszcze potwierdzone, ale wiele wskazuje na to, że będzie to powtórka z rozrywki.

Rendery Sony Xperia 2, które przedostały się do sieci pokazują, że nowy flagowiec od Sony, będzie praktycznie kopią modelu Xperia 1. Największą zmianą, jeżeli chodzi o sam design, będzie bowiem przesunięcie modułu aparatu w lewą stronę, więc tym razem nie będzie on wycentrowany. Cóż, nie są to może duże zmiany, ale widocznie w Sony stwierdzono, że perfekcja nie potrzebuje ingerencji. Jednak same rendery Sony Xperia 2 (o ile oczywiście znajdą swoje potwierdzenie w rzeczywistości), zdradzają trochę więcej, niż tylko umieszczenie modułu aparatów. Firma znowu postawiła na proporcje wyświetlania obrazu 21:9, więc użytkownicy dostaną bardzo wysokiego smartfona.

Rendery Sony Xperia 2
Fot. WinFuture / Rendery Sony Xperia 2

Specyfikacja Sony Xperia 2

Znana jest już też częściowa specyfikacja Sony Xperia 2, a przynajmniej tak może nam się wydawać. Potwierdzenie dostaniemy dopiero przy okazji targów IFA 2019, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zerknąć na to, co może znajdować się pod maską nowego flagowca. Zanim przejdziemy do podzespołów, warto wspomnieć o tym, że nowa Sony Xperia 2 prawdopodobnie będzie odrobinę mniejsza od obecnej generacji. Wyświetlacz AMOLED ma mieć bowiem przekątną 6.1 cala i oferować rozdzielczość 1080×2520 pikseli. W zestawieniu z 6.5 calową Xperia 1, nowa propozycja Sony zdaje się być „maluszkiem”.

„Pogorszeniu” uległa także rozdzielczość, choć oczywiście to dalej top of the top, więc nie ma powodów do narzekań. Pod maską na użytkownika ma czekać nowy Qulacomm Snapdragon 855, a jeżeli chodzi o pamięć RAM, to Xperia 2 ma dostać aż 6 GB. Na dane przeznaczono 128 GB. Nie wiadomo, jak będzie wyglądała pojemność akumulatora, ale patrząc na wymiar samego urządzenia, zakładamy, że będzie on zwyczajnie mniejszy. Co nie powinno być aż takim problemem, bo przecież zmniejszono także wyświetlacz oraz jego rozdzielczość. Rendery Sony Xperia 2 pokazują, że firma nie zamierza się specjalnie wysilać, a jedynie odpowiada na zgłaszane przez klientów rozwiązania. Mniejszy i bardziej kompaktowy model z pewnością lepiej się przyjmie na rynku. Zobaczymy, czy faktycznie będzie tak wyglądał oraz co będzie miał do zaoferowania. W końcu IFA już niedługo.

Nowe smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowy, wchodząc pod ten adres.

Źródło: WinFuture / Twitter / Sony / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment