You are here
[IFA 2019] Sony Xperia 5 zaprezentowana artykuły News Wydarzenia 

[IFA 2019] Sony Xperia 5 zaprezentowana

Ostatnie doniesienia zostały potwierdzone. Japoński producent przywiózł na targi IFA w Berlinie nie, jak wcześniej sądzono następcę Xperi 1, a całkiem nowy model — Xperia 5. Czym jest świeżynka w portfolio Sony i co dokładnie oferuje?

Xperia 5
fot. Sony

Aktualny smartfonowy line’up Japończyków przedstawia się teraz kompletnie. Najbardziej wypasiony, flagowy model to Xperia 1. Tańszą, lecz w dalszym ciagu interesującą alternatywą jest model oznaczony liczbą „10”. Xperię 5 można potraktować jako model przejściowy wypełniający lukę pomiędzy wcześniej wymienionymi urządzeniami.

Xperia 5 oficjalnie

Pora na konkrety. Najnowszy smartfon z oferty japońskiego producenta wygląda niemal jak Xperia 1. Główną różnicą jest umiejscowienie modułu z aparatami, który został przesunięty z centralnej części tylnego panelu na lewą jego stronę. Urządzenie jest też nieco mniejsze, ale ogólna stylistyka prezentuje się niemal bliźniaczo. Kupuję to. Rzecz jasna, nie smartfon, ideę.

Mimo że „piątka” ma być modelem nieco skromniejszym od „jedynki”, w kwestii wydajności oszczędności nie widać. Urządzenie pracuje pod kontrolą potężnego układu Qualcomm Snapdragon 855 z modemem LTE X24 i 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Pełny dzień intensywnego użytkowania zapewni wbudowany akumulator o pojemności 3140 mAh

Xperia 5
fot. Sony

Jedną z najmocniejszych stron sprzętu jest jego ekran. 6.1-calowy OLED o rozdzielczości Full HD+ oraz proporcjach 21:0 wspiera systemy BRAVIA, oraz generuje wysokiej jakości obraz HDR. Wszystko dzięki specjalnemu procesorowi X1. Z kolei tryb „powered by CineAlta” pozwala użytkownikowi cieszyć się typowo kinowym doświadczeniem oraz kolorystyką podczas oglądania filmów.

Trzy obiektywy

Xperia 5 zapewnia nam trzy aparaty w jednym module fotograficznym. Pierwszy to 26 mm obiektyw główny, drugi to 16 mm szeroki kąt, ostatnim zaś jest 52 mm teleobiektyw. W urządzeniu zastosowano technologie takie jak Eye AF, BIONZ X (procesor obrazu) czy Optical SteadyShot (stabilizacja). Zapowiada się więc fotograficzny potwór.

Urządzenie pojawi się na rynku w październiku. Cena wynosi 3500 złotych, co jak na dzisiejsze standardy wygląda przystępnie. Wcześniejsze urządzenia ze stajni Sony kupicie na Vipelektrogadzet.

Źródło: Sony (informacja prasowa)

Related posts

Leave a Comment