You are here
[IFA 2019] Telewizory Sharp, czyli 8K i asystent głosowy w natarciu artykuły News 

[IFA 2019] Telewizory Sharp, czyli 8K i asystent głosowy w natarciu

Smartfony, laptopy, słuchawki czy smartwatche – berlińskie targi IFA 2019 przyniosły wiele nowości, a wśród nich nie mogło także zabraknąć czegoś znacznie większego. Telewizory Sharp, które firma pokazała na targach mogą szturmem zdobyć rynek RTV, a już z pewnością będą w stanie zainteresować fanów najlepszej z możliwych jakości, jeżeli chodzi o rozdzielczość. W końcu 8K robi ogromne wrażenie, a w przypadku telewizora Sharp, mówimy także o… ogromnym telewizorze.

Telewizory Sharp
Fot. Sharp Telewizor 8K

Dobrze wiemy, że targi elektroniki to ogromne święto dla każdego fana nowych technologii. Wielu z nich spędza na targowych hala wiele dni, by w przyszłości wiedzieć, na co warto czekać. W przypadku berlińskiego wydarzenia produktów, na które warto będzie czekać jest bardzo dużo, a wśród nich należy wymienić produkty od Sharp. Producent postawił na telewizory, ale na jego stoisku można było znaleźć także znacznie więcej interesujących rzeczy.

Telewizory Sharp

Telewizory Sharp, które zostały pokazane na targach można podzielić na dwie kategorię. Pierwszą z nich są modele AQUOS Android Sharp, które oferują całkiem sporo interesujących funkcji, a jednocześnie nie zrujnują portfela klienta. Druga z kategorii w całości zajęta jest przez model ciekłokrystalicznego telewizora, który ma możliwość wyświetlania obrazu w jakości 8K. Sam ekran ma ogromną przekątną, bo mierzącą aż 120 cali, a tak o tym wyjątkowym projekcie, który na razie nie zostanie jeszcze wprowadzony do sprzedaży, wypowiedział się Kazuhiro Kitamura, prezes globalnej jednostki biznesowej ds. systemów telewizyjnych (Global TV Systems BU President) oraz szef działu biznesu w Europie (Head of Business Europe).

„Odkąd w 2011 roku wprowadziliśmy na rynek pierwszy na świecie wyświetlacz 8K, nieustannie rozwijamy produkty 8K w obszarze konsumenckim (B2C). Obecnie, dzięki postępom dokonanym w zakresie technologii dotyczących komunikacji i obrazowania, jesteśmy także w stanie zaoferować nową jakość w kategorii produktów przeznaczonych dla klientów biznesowych (B2B).”

Brakuje jeszcze szczegółów odnośnie samego telewizora, ale wiadomo, że będzie on współpracował także z technologią 5G. Możemy więc sobie wyobrazić, że cena takiego urządzenia będzie ogromna, ale to też sprzęt, który potrzebuje odpowiedniej przestrzeni do tego, by dawać pełną satysfakcję z jego użytkowania.

AQUOS Android Sharp

Popularność telewizorów smart staje się coraz większa, co doskonale widać po tym, jakie model zaprezentował Sharp na swoim stoisku. Każdy z nich wyposażony jest w oprogramowanie pozwalające na swobodne zakupy w sklepie Google Play Store lub tez uruchomienie Asystenta Google. W modelach znalazły się także głośniki od harman/kardon, a także procesor dźwięku DTS Virtual: X, który tworzy wrażenie dźwięku do 5.1.4 kanałów, będąc jednocześnie umieszczony w klasycznym, pionowym głośniku. Tak o nowych sprzętach mówi Sascha Lange, Vice- President Marketing and Sales z Shapr.

„Dzięki bogatemu wyborowi materiałów multimedialnych oraz integracji z asystentem Google, Android TV to bardzo popularne rozwiązanie wśród telewizorów smart. Jako pionier wśród twórców technologii zorientowanych na klienta, Sharp prezentuje atrakcyjne cenowo rozwiązania z pełną funkcjonalnością Android TV, znakomity obraz UHD oraz systemy audio harman/kardon gwarantują użytkownikom rozrywkę audio-wizualną najwyższej próby.”

Ceny urządzeń wyglądają następująco:

  • 40BL5EA – 1499 zł
  • 50BL5EA – 1749 zł
  • 55BL5EA – 2099 zł
  • 65BL5EA – 2999 zł

Nowe telewizory oraz smartfony z Asystentem Google, znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Sharp informacja prasowa / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment