You are here
[IFA 2019] Jabra Elite 75t – douszne słuchawki dla wielbicieli ciszy artykuły News 

[IFA 2019] Jabra Elite 75t – douszne słuchawki dla wielbicieli ciszy

Targi IFA w Berlinie przynoszą multum nowości, ale nie wszystkie z nich to smartfony czy nowe laptopy. Czasem warto zerknąć na zupełnie inny dział, by odkryć w nim jakieś perełki. Jedną z nich mogą być nowe douszne słuchawki Jabra Elite 75t, które są mniejsze od swojego poprzednika, a jednocześnie oferują więcej. Co dokładnie?

Jabra Elite 75t
Fot. Jabra / Jabra Elite 75t

Jabra doskonale wie, jak obchodzić się z dźwiękiem. W końcu zajmują się nim od 150 lat i wiedzą o tym już tyle, że możemy im spokojnie zaufać. Zresztą firma udowodniła to nie jeden raz, więc użytkownicy ich sprzętów nie powinni mieć powodów do obaw, jeżeli chodzi o samą jakość przekazywanego dźwięku. Potwierdzają to też informacje na temat najnowszego produktu, który na rynku ma pojawić się już w październiku. Co wiemy o nowych, dousznych słuchawkach od producenta?

Jabra Elite 75t

To już czwarta generacja dousznych słuchawek od Jabra, więc użytkownicy mogą liczyć na naprawdę dopracowany produkt, bo firma ma w zwyczaju słuchanie swoich klientów. Co nie jest tak oczywiste, jak wielu mogłoby się wydawać. Widać to na przykładzie modelu Jabra Elite 75t, który czerpie z poprzednika, czyli Jabra Elite 65t same najlepsze rzeczy, a jednocześnie podbija to, co mogło być jeszcze lepsze. W tym przypadku mówimy o znacznym zmniejszeniu rozmiaru samego urządzenia oraz lepszym dopasowaniu go do ucha użytkownika. Jeżeli chodzi o sam wymiar, to tutaj projektanci wspięli się na wyżyny kreatywności, bo udało im się zmniejszyć rozmiar aż o 20 procent.

Mogłoby się wydawać, że wraz ze zmniejszeniem rozmiaru, czas pracy na jednym ładowaniu także będzie mniejszy. Na szczęście tutaj na klientów producenta czeka miła niespodzianka. Jabra Elite 75t mają działać do 50 procent dłużej, niż model Jabra Elite 65t. Jak przekłada się to na liczby? Słuchawki będą działały do 7.5 godziny bez konieczności ich ładowania, a z etui dostaje się do 28 godzin pracy. W razie potrzeby, urządzenie będzie można podładować także za pomocą kabla ze złączem USB typu C, czyli rozwiązania wielce popularnego u użytkowników smartfonów.

Możliwości Jabra Elite 75t

Bezprzewodowa łączność ze sparowanym urządzeniem to oczywista oczywistość, ale słuchawki douszne Jabra Elite 75t pozwalają także na komunikację z asystentem głosowym (Google Asystent, Siri czy nawet Amazon Alexa). Odpowiednia aplikacja zapewnia możliwość personalizowania ustawień dźwięku, a zastosowanie technologii czterech mikrofonów sprawia, że uzyskamy krystalicznie czystą jakość przy połączeniu nawet w sytuacji niesprzyjających warunków (np. wiatr czy duży hałas). Tak o swoim najnowszym „dziecku”, wypowiedział się René Svendsen-Tune, CEO firmy Jabra.

„Nasza najdonioślejsza wiadomość na IFA 2019 jest jednocześnie najmniejszą z dotychczasowych. Udoskonalenie świetnego produktu było złożonym przedsięwzięciem i właśnie to osiągnęliśmy. Stworzyliśmy słuchawki douszne wysokiej jakości, zapewniające najwyższą wygodę oraz żywotność baterii, dopasowaną do potrzeb dzisiejszego zabieganego stylu życia. Cieszymy się, że możemy powitać Elite 75t, czyli nasz najnowszy, najbardziej innowacyjny produkt z nagradzanej serii Elite.”

Słuchawki zostały wycenione na 190 euro, ale nie podano jeszcze ich polskiej ceny, choć to powinno nastąpić niebawem. W bezpośrednim przeliczeniu ich cena wynosi około 830 złotych, ale widząc ich możliwości, będą to dobrze spożytkowane pieniądze.

Nowe słuchawki oraz smartfony, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Jabra Informacja prasowa / IFA 2019 / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment