You are here
[IFA2015] Alcatel Go Play – ciekawa propozycja dla młodych duchem userów Sprzęt 

[IFA2015] Alcatel Go Play – ciekawa propozycja dla młodych duchem userów

Prawdę mówiąc, nie za często mamy okazję poznawać nowe produkty Alcatela. Firma lata świetności ma już dawno za sobą, co oczywiście nie oznacza, że zniknęła z rynku. Przeciwnie – podczas berlińskich targów IFA producent zapowiedział aż dwie nowe „zabaweczki”.

AlcatelGoPlay2x1

Go Play to dość specyficzny smartfon i właściwe ciężko w 100% wskazać, do kogo jest adresowany. Biorąc pod uwagę design, moglibyśmy uznać, iż urządzenie powinno trafić do najmłodszych. Jeśli jednak przyjrzymy się specyfikacji technicznej, zweryfikujemy nasz pogląd.

To, jak urządzenie wygląda , widzi każdy. Dość dziecinna konstrukcja sprawia wrażenie zabaweczki, choć w rzeczywistości jest całkiem odporna na czynniki zewnętrzne, co czyni z Go Play niezłego towarzysza sportowych, weekendowych wypadów. Uzyskanie przez najnowszego Alcatela certyfikatu IP67 pozwoli nam zanurzyć go na 30 minut w wodzie (nie dotyczy słonej) na głębokość 1,5 metra. Dodatkowo user nie będzie musiał obawiać się o zachlapanie czy kurz, który mógłby się dostać w szczeliny smartfona.

Niestety, podczas beztroskiej sportowej zabawy nie będziemy mieli okazji skorzystać z bardziej wymagających aplikacji, gdyż urządzenie najzwyczajniej w świecie sobie z nimi nie poradzi. Wszystko za sprawą dość oszczędnej, jak na dzisiejsze czasy, specyfikacji. Zapewniam was o tym, iż czterordzeniowa jednostka Qualcomm Snapdragon 410 i 1 GB pamięci operacyjnej RAM okażą się niewystarczające do pracy w trybie wielozadaniowości. W innych przypadkach? Raczej nie powinno być problemów, czego dowodem jest płynna praca smartfonów o zbliżonej konfiguracji technicznej. Naturalnie mówimy tutaj o prawie „czystym” Androidzie, a taki właśnie zagościł w opisywanym sprzęcie.

AlcatelGoPlay1x2

Pozostała cześć specyfikacji również nie zachwyca, ale zdaje się być poprawna. 5-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, 8 GB pamięci flash oraz akumulator o pojemności 2500 mAh – jak dla mnie prezentuje się to akceptowalnie, szczególnie że przeznaczeniem smartfona nie będą wymagające aplikacje, a zadania wspierające „sportowca”.

Miłym zaskoczeniem okazuje się rynkowa cena. Za wspominane urządzenie na polskim rynku zapłacimy poniżej 800 złotych. Całkiem nieźle, choć w tym segmencie cenowym znajduje się również całkiem potężna konkurencja w postaci Motoroli – smartfonów z linii Moto G.

Źródła: GSMArena, PhoneArena.

 

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

Related posts

Leave a Comment