hq 750x300 1

[IFA2015] Huawei i klasa sama w sobie

Branża nowych technologii zawsze stawiała na wygląd i opakowanie. Sprzęty są coraz ładniejsze, a ich obsługa coraz bardziej intuicyjna. Cieszy więc to, że podczas tegorocznego IFA w Berlinie zaprezentowano smartwatcha, który w Barcelonie na MWC narobił nam smaka.

 
hq 750x300 1
Huawei Watch, bo o nim mowa, to chyba najładniejszy z tak zwanych wearable. Spoglądając na design zegarka, trudno oprzeć się wrażeniu, że mamy przed oczami produkt z najwyższej półki. I tak właśnie jest. Widać to nie tylko na przykładzie użytych do produkcji materiałów, ale także niestety na metce z ceną. Tanio nie jest, ale cóż, za jakość się płaci.
Zacznijmy od wyglądu. Huawei Watch można by spokojnie ustawić obok Timexa czy Casio na witrynie sklepowej. Klasyczny w stalowej kopercie (nierdzewna stal kuta na zimno) i bransoletami ze skóry lub tak zwanej „metalowej plecionki”. Jedyne, co go odróżnia od standardowych czasomierzy, to wymiary. Huawei Watch jest ciut grubszy niż normalne zegarki, ale to dalej tylko około 11 milimetrów. Przy średnicy koperty 42 mm, nie jest tak źle.
 
hq 750x300 2
Smartwatch broni się nie tylko designem. Wyświetlacz (1,4 cala, 400×400 px, 286 ppi) wykonano w technologii Super AMOLED, a pokryto szafirowym szkłem. Do tego wodoodporność.  Sercem Huawei Watch został Qualcomm Snapdragon 400, a wspiera go 512 MB RAM. Do tego 4 GB pamięci na dane użytkownika, obsługa standardów WiFi oraz Bluetooth 4.1 BLE. Akumulator o pojemności 300 mAh ma sprawić, że smartwatch będzie działał około 1,5 dnia. Sam proces ładowania został usprawniony i w zaledwie 45 minut Huawei Watch będzie miał 80% poziomu baterii.
Ciekawe jest też to, że smartwatch z AndroidWear kompatybilny jest nie tylko z Androidem, ale również z iOS’em. A to duży krok naprzód i otwarcie się na inne rynki. Huawei Watch dostał także funkcje przydatne dla dbających o zdrowie (m.in. krokomierz oraz pulsomierz). Najtańsza wersja kosztuje 349 dolarów, a najdroższa około 700. Co ważne, każdy smartwatch wewnątrz ma to samo, a cenę uzależniono od wybranego przez klienta wykończenia.
Źródło: Huawei
Fot: jw.
_______________
Szeroki wybór smartwatchy znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...