Tearaway powróciło na PS4

Znakomita gra przygodowa autorstwa Media Molecule znana z Playstation Vita właśnie została opublikowana na najmłodszej konsoli Sony.

Playstation Vita nie miała łatwego życia – pomimo przełomowych technologii zastosowanych w handheldzie Sony, brak dobrego i bogatego line-upu gier niemal zabił tą platformę. Teraz Vita może powrócić do łask graczy, jednak nie za sprawą gier, a możliwości streamowania rozgrywki z PS4. Za to czwórka otrzymuje nieco odświeżone wersje najlepszych tytułów z przenośnej konsoli. Trochę to ironiczne, widzieć jak z nieudolnie radzącej sobie na rynku platformy uciekają ostatnie ekskluzywne tytuły, niczym szczury z tonącego statku. Chociaż Sony powinno być załamane sytuacją, firma udaje, że wszystko jest w porządku i oferuje Tearaway na swojej stacjonarnej konsoli. Nie zrozumcie mnie źle; dla graczy to wspaniała wiadomość, dlatego, że Tearaway jest jednym z najlepszych ekskluzywnych tytułów jakie kiedykolwiek zawitały na (prawdopodobnie) ostatniej przenośnej konsoli od Sony. To źle dla kondycji Vity i całego rynku konsol przenośnych, który zdaje się być w głębokim kryzysie, a na dodatek znikają ostatnie powody (takie jak ekskluzywność tytułów takich jak Tearaway), żeby w ogóle wziąć konsolę Vita do ręki.

Wracając do tematu samej gry: Tearaway Unfolded wygląda niesamowicie i ma tak dużo nowego contentu, że niektórzy nazywają ją „prawie-sequelem”. Tytuł chodzi w 1080p@60fps, trzeba też wspomnieć, że animacja potrafi lekko rwać, ale gra i tak jest niesamowicie płynna w porównaniu do większości konsolowych tytułów. Sama oprawa graficzna gry nie zmieniła się bardzo, oprócz dodania nowych metod anty-aliasingu i oczywiście poprawienia obiektów oraz tekstur, ale fakt jest taki, że nie musiała. Tearaway to jedna z najładniejszych gier na Vitę, a na Playstation 4 wygląda zabójczo dobrze – wszystko to ze względu na oprawę graficzną imitującą świat stworzony z papieru i adekwatnie animowany: wszystko wygląda jak wycinanki z obłędnie kolorowego papieru, a rusza się dokładnie tak jak moglibyśmy się tego spodziewać. To taki mały papierowy foto-realistyczny świat, stworzony na potrzeby gracza, tak aby mógł z nim wchodzić w interakcję mając wrażenie, że rwie, wygina i tworzy z prawdziwego papieru. To jedna z najładniejszych gier Media Molecule, dzięki połączeniu artyzmu oprawy graficznej oraz budzącej podziw technologii.

Źródło: Kotaku

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...