LenovoPhabPlusIFA

[IFA2015] Lenovo Phab i Phab Plus – naprawdę ciężko sklasyfikować te urządzenia

Czy 7-calowe urządzenie możemy nazwać smartfonem? Wątpię, lecz problem w tym, że łatka tabletu też nie bardzo pasuje. Z tego też powodu zaszufladkowanie sprzętu Lenovo, który gości na berlińskich targach IFA 2015, okazuje się niemożliwe. Ale czy to ważne?

LenovoPhabPlusIFA

Granica pomiędzy wymienionymi urządzeniami powoli się zaciera, a klienci coraz częściej decydują się właśnie na sprzęt z ekranem o dużej przekątnej. Nie jest to dla mnie żadnym zaskoczeniem – dzisiejszy model korzystania z sieci i urządzeń mobilnych różni się diametralnie od tego, z którym mieliśmy do czynienia jeszcze kilka lat temu. Większy wyświetlacz oznacza bardziej komfortową pracę z ekranem dotykowym. Oczywiście rozmiar samego urządzenia uniemożliwia obsługę jedną ręką, ale do tego trzeba zwyczajnie przywyknąć.

Producenci dostrzegają owe zmiany, ba, sami je kreują poprzez wprowadzanie coraz to większych phabletów do swojej oferty. Idealnym przykładem będzie tutaj chińskie Lenovo, które przywiozło na tegoroczne IFA naprawdę potężny arsenał takowych. Ja skupię się jednak na dwóch przedstawicielach klasy średniej oraz budżetowej.

LenovoPhab1

Na pierwszy ogień idzie średniak Lenovo Phab +, czyli całkiem zgrabne (7,6 mm) urządzenie, którego przekątna ekranu wynosi 6,8 cala. W kwestii designu nie zaoferuje wprawdzie nic szczególnego, ale nie tego oczekujemy od średniej półki. Liczą się rozsądne podzespoły oraz niezwalająca z nóg cena. Tutaj opisywany model nie zawodzi. Sercem Phab+ jest ośmiordzeniowa, 64-bitowa jednostka Qualcomm Snapdragon 615, z zegarem taktowanym częstotliwością 1,5 GHz, którego wspierają 2 GB pamięci operacyjnej oraz układ graficzny Adreno 405. Z doświadczenia wiem, że podobna konfiguracja powinna pozwolić na płynną i bezproblemową pracę Androida.

Pozostała część specyfikacji prezentuje się następująco:

  • 32 GB pamięci flash
  • Gniazdo na karty micro SD
  • 13 Mpix aparat główny
  • 5 Mpix przednia kamerka
  • Dual Sim
  • LTE
  • Dolby Atmos Surround
  • Bateria 3500 mAh
  • Wymiary: 186,6 x 96,6 x 7,6
  • Waga: 220 g

Drugim phabletem jest uboższa wersja, czyli Phab (bez plusa). Tutaj konfiguracja nie zachwyca. W urządzeniu umieszczono 6,98-calowy ekran 720p, bliżej nieokreślony procesor Qualcomm Snapdragon oraz zaledwie 1GB pamięci RAM. Przestrzeń na dane użytkownika została ograniczona do 16 GB, zaś pojemność akumulatora do 4250 mAh. Jednym słowem nic nadzwyczajnego, choć cena ustalona na poziomie 179 dolarów może kusić, zwłaszcza jeśli porównamy ją z modelem droższym, za którego będzie trzeba zapłacić 299$.

Źródło: Lenovo, AndroidCentral, własne.

 

 

________________________________________________

 

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...