You are here
[IFA2015] Philips rozszerza rzeczywistość News 

[IFA2015] Philips rozszerza rzeczywistość

Echa berlińskich targów IFA jeszcze przez długi czas będą do nas docierały. Multum wystawców i sprzętu, który zawrócił w głowach niejednemu fanowi nowoczesnych technologii. Ale to, co pokazał Philips, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

 
amb 750x300 1
Telewizory stanowiły jeden z mocniejszych punktów tegorocznych targów. Producenci prześcigali się w prezentowaniu nowinek, ale te ograniczały się głównie do tego, że obraz wyświetlany będzie w rozdzielczości 4K. Co jest oczywiście rzeczą ważną, ale zanim ten format przyjmie się na dobre, minie jeszcze trochę czasu. I dlatego Philips postawił na coś innego.
Zaprezentowany prototyp AmbiLux UHD TV to coś więcej niż zwykły telewizor, których na targach było zatrzęsienie. Philips musiał więc pokazać rozwiązanie, którego u konkurencji próżno szukać. I tak właśnie zrobił. Bo kto by pomyślał, że w telewizorze potrzebne są dodatkowe projektory? Tak, projektory.
 
amb 750x300 2
Na tylnym panelu AmbiLux znajduje się aż dziewięć niewielkich projektorów. Ich głównym zadaniem będzie przenoszenie aktualnego obrazu na ścianę. Stanowi to więc niejako rozszerzenie ekranu o dodatkową powierzchnię. Tym samym filmy czy gry zyskują głębię, której konkurencja może Philipsowi zazdrościć. Wygląda to rewelacyjnie! Co więcej, projektory mogą same generować obrazy pod np. puszczaną z odbiornika muzykę.
Oczywiście, sam telewizor został tak skonstruowany, by nie odbiegać od dzisiejszych standardów. Prototyp miał przekątną ekranu 65 cali i wyświetla obraz w rozdzielczości 4K. Można go również sparować z oświetleniem od Philipsa i tym samym rozszerzyć jego możliwośc. Szkoda tylko, że nie poznaliśmy ceny urządzenia. Choć to może i lepiej, bo do tanich należeć nie będzie.
Źródło: Gizmodo
Fot: jw.
_______________
Telewizory znajdziecie pod tym adresem.

Related posts

Leave a Comment