You are here
iFixit sprawdził Apple Mac Pro — naprawa będzie bezproblemowa artykuły News 

iFixit sprawdził Apple Mac Pro — naprawa będzie bezproblemowa

Choć komputera Mac Pro jest obiektem internetowych drwin ze względu na kosmiczne ceny sięgające ćwierć miliona złotych, urządzenie zbiera pozytywne opinie wśród profesjonalistów. Ciepło ocenili go również specjaliści z iFixit, którzy rozebrali sprzęt i sprawdzili jego podatność na naprawy.

iFixit
fot. iFixit

Nowoczesne komputery, podobnie jak smartfony, nie stanowią łatwego w naprawie sprzętu. Za rozwojem technologii miniaturyzacją i „chęcią zysku” idą rozwiązania utrudniające prostą wymianę niesprawnych komponentów. Każde odstępstwo od tego standardu jest więc przyjmowane przez rynek ciepło. Dotyczy to również nowego komputera dla profesjonalistów Apple Mac Pro.

Mac Pro oceniony przez iFixit na 9/10

Po kim, jak po kim, ale po Apple nie spodziewałem się stworzenia sprzętu, który nie będzie sprawiał problemów przy naprawie. Tym bardziej zaskoczyła mnie opinia ekipy iFixit, która rozebrała wspomniane urządzenie i oceniła jego podatność na wymiany poszczególnych części. Nota 9/10 punktów to naprawdę wysoka ocena, która musiała być odpowiednio uzasadniona. Czy faktycznie była?

Nie chcę rozwodzić się nad szczegółami konstrukcyjnymi, gdyż, jak sądzę, mogą być dla wielu z was nużące. Zamiast tego skupię się na konkretach, bo to one są w całej sprawie najważniejsze. Okazuje się, że Mac Pro „pozwala się” rozebrać niemal bez używania specjalistycznych narzędzi. Niekiedy potrzebny jest jedynie standardowy śrubokręt. Tak więc obudowa nie stanowi żadnej przeszkody w dostaniu się do wnętrz komputera. Dalej jest równie przystępnie.

Sadownicy pozwalają wymienić w zasadzie każdy wbudowany w urządzenie komponent — procesor, RAM, grafikę, karty, moduły łączności oraz dyski. Mało tego, w niektórych przypadkach znajdziemy nawet wskazówki, jak dokonać wymiany w sposób prawidłowy. Tego się zwyczajnie nie spodziewałem. Natomiast trzeba wyjaśnić, dlaczego Mac Pro otrzymał od iFixit 9, a nie 10 punktów. Winna jest pamięć SSD, którą po wymianie trzeba będzie parować z chipem T2. Jak łatwo zgadnąć, oznacza to wizytę w autoryzowanym punkcie Apple. Patrząc na całokształt, wydaje się to drobnostką.

Źródło: iFixit

Related posts

Leave a Comment