You are here
Samsung Galaxy A01 – alternatywa dla mniej wymagających artykuły News 

Samsung Galaxy A01 – alternatywa dla mniej wymagających

Dziś po cichu Samsung pokazał swój nowy telefon. Sam fakt, że nie było to szeroko rozgłaszane specjalnie nie dziwi, bo i Samsung Galaxy A01 nie jest urządzeniem, którym przesadnie warto się chwalić. Nie wprowadza do portfolio producenta niczego nowego, ale za to może się spodobać użytkownikom, którzy szukają po prostu dobrze działającego sprzętu i „bez udziwnień”. No i nowy Samsung może powalczyć o klienta ceną, choć tej producent jeszcze zdradzić nie chciał.

Samsung Galaxy A01
Fot. Samsung Galaxy A01

Nie każdy musi kupować flagowca czy też sprzęt z wyższej półki średniej, by być zadowolony z telefonu. Czasem wystarczą podstawowe funkcje oraz możliwość wykonywania wszelkich operacji, bez konieczności ciągłego denerwowania się na niedziałający sprzęt. Przykładem takiego smartfona, który może spełniać powyższe założenie, będzie właśnie nowy Galaxy A01. Już sama jego nazwa wskazuje na to, że nie ma się co po sprzęcie spodziewać cudów, ale trzeba też przyznać, że nie jest źle.

Samsung Galaxy A01

Niestety Samsung nie powiedział jeszcze wszystkiego o swoim nowym sprzęcie, a tym samym część z informacji dalej pozostaje wielką niewiadomą. Największą z nich jest sama cena Samsung Galaxy A01, która  może zaważyć na tym, czy smartfon okaże się sukcesem sprzedażowym. Patrząc jednak na jego specyfikację, nie spodziewamy się, żeby kosztował zawrotną sumę pieniędzy, ale bez oficjalnego potwierdzenia ze strony producenta, nigdy nic nie wiadomo. Zobaczy więc, co urządzenie ma do zaoferowania.

Specyfikacja Galaxy A01

Samsung Galaxy A01 ma wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala, co przekłada się w tym przypadku na rozdzielczość HD+. Producent zastosował tutaj swoje rozwiązanie Infinity-V, czyli wcięcie ekranowe, które przypomina „kroplę wody”. Do tego wokół samego ekranu możemy dostrzec dość sporej wielkości ramki, więc całość nie prezentuje się specjalnie ładnie, ale wszystko jest kwestią gustu oczywiście. Nie podano, jaki dokładnie procesor będzie zarządzał urządzeniem, ale wiadomo, że ma mieć osiem rdzeni, choć nie spodziewamy się tutaj czegoś wyjątkowo mocnego. Jeżeli chodzi o pamięć RAM, to sprzęt pojawi się w dwóch wersjach – z 6 lub 8 GB RAM na pokładzie. Miejsce na dane ma wynosić 128 GB, ale będzie można tą wartość rozszerzyć o dodatkowe 512 GB za pomocą karty microSD. Akumulator ma mieć pojemność 3000 mAh.

Aparaty, które znajdą się na pokładzie Samsung Galaxy A01 także nie wróżą najlepszej jakości zdjęć. Kamera do selfie oraz wideo rozmów ma mieć bowiem zaledwie 5 Mpix z przysłoną F2.0. Na pleckach znajdą się dwa obiektywy. Główny będzie miał 13 Mpix z przysłoną F2.2, a kamera do głębi ostrości 2 Mpix z przysłoną F2.4. Plusem dla niektórych użytkowników będzie na pewno to, że smartfon ma gniazdo na wejście słuchawkowe, czyli miniJack 3.5 mm. Niestety, tak jak niewiadomo nic o cenie sprzętu, tak niewiadomo, na których rynkach ma się on pojawić. Cóż, na więcej informacji przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Zobaczymy, czy będzie warto.

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Samsung / GSM Arena / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment