You are here
Infinitus Prime tVR – gogle VR dla profesjonalistów News 

Infinitus Prime tVR – gogle VR dla profesjonalistów

Infinitus Prime tVR mają zapewnić doznania, jakich nie udało się dostarczyć przez innego gogle VR. Rozdzielczość 5K to początek.

gogle VR infinitus

Headsety do wirtualnej rzeczywistości dopiero wchodzą na rynek. Niektórzy próbują rozpromować je w sposób, który stawia sprzęt w roli gadżetu. Dodawanie za darmo do smartfona, jak miało to miejsce w przypadku chociażby Samsunga i jego Gear VR, jest jakimś wyjściem. Wydaje się jednak, że siłą urządzeń nie będzie sam kontent, którego nie ma się co oszukiwać, jeszcze brakuje. Siłą może być jakość oferowana przez same gogle. Wszak chyba każdy chciałby, żeby wirtualna rzeczywistość była jak najbardziej zbliżona do tej prawdziwej.

Firma Infinitus Global na swoimi goglami pracuje już od kilku lat, ale dopiero teraz poznaliśmy więcej szczegółów odnośnie produktu. Ciekawe jest to, że Infinitus Prime tVR nie będzie stanowiło konkurencji dla wspomnianego wyżej produktu Samsunga czy innych firm. Wprawdzie gogle mają nieporównywalnie lepszą specyfikację niż one, ale skierowane są do zupełnie innego odbiorcy. Nie mam mowy o domowej rozrywce, a nacisk położono na walory edukacyjne, które gogle mają zapewnić m.in. w turystyce czy biznesie. Oznacza to, że nałożymy je na głowę prędzej w muzeum niż siedząc na kanapie.

infinitus gogle VR

Pod futurystyczną obudową gogli kryje się prawdziwe monstrum. Rozdzielczość wyświetlanego obrazu może wynosić bowiem aż 5120×1440 px. Dla porównania w urządzeniu od HTC, czyli Vive, rozdzielczość to „marne” 2160×1200 px. Do tego dochodzi jeszcze powiększony zakres kątów widzenia, które w Infinitus wynoszą aż 140 stopni. To wartość zbliżona do tej, którą mają ludzkie oczy. Wygląda więc na to, że zrobiono bardzo duży krok, by zbliżyć się do prawdziwej wirtualnej rzeczywistości.

Do tego sprzęt współpracować ma z niemal każdą platformą, zaczynając od Windowsa, przez Mac OS X, a kończąc na Linuxie. W przyszłości firma planuje dodać do Infinitusa kilka dodatków, a wśród nich znajdą się kamera, którą będzie można nagrywać video w rozdzielczości 4K oraz moduł do komunikacji bezprzewodowej. I to wszystko powstało od zera. Wielka szkoda tylko, że produkt nie trafi do zwykłych konsumentów. Choć prawdopodobnie mało kto wtedy by się na niego zdecydował. Obecnie ma on kosztować bowiem 3 tysiące dolarów.

Źródło: DigitalTrends
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment