You are here
Informacje o Disney Plus napawają entuzjazmem. Tak jakby. artykuły News 

Informacje o Disney Plus napawają entuzjazmem. Tak jakby.

Wprawdzie nowa platforma streamigowa jeszcze nie zdążyła nawet zadebiutować, to już widać, jak mocno oddziałuje na cały rynek. Nowe informacje o Disney Plus, które pojawiły się po spotkaniu inwestorów, mogą napawać entuzjazmem. Szczególnie, jeżeli okażą się prawdziwe, a nie skończy się tylko na czczych obietnicach.

informacje o Disney Plus

Disney Plus na dobre jeszcze nie wystartował, a już widać, że oberwało się chociażby Netflix. Dlaczego? Ano dlatego, że firma ma prawa do przeróżnych marek, a w tym do kury znoszącej złote jaja, czyli Marvela. Skasowano już praktycznie wszystkie seriale, które były oparte na postaciach z tego uniwersum i jedyne co zostało widzom Netflix, to oczekiwanie na ostatni sezon Jessica Jones. Wprawdzie nie powiedziano tego wprost, ale spekuluje się, że to „wina” właśnie Disney Plus

Nowe informacje o Disney Plus

Nie wiadomo, czy np. The Punisher lub Daredevil wrócą na platformę VOD od Disney’a, ale są ku temu szanse. Nowe informacje o Disney Plus pokazują bowiem, że możemy liczyć na naprawdę solidny katalog produkcji, w tym nie tylko tych starszych, ale także zupełnie nowych. O tym, co znajdzie się w katalogu powiedział CEO firmy, czyli Bob Iger:

„Usługa, o której wspomniałem wcześniej, zostanie uruchomiona w dalszej części roku, ma połączyć to, co nazywamy produktem bibliotecznym, filmami i telewizją, z wieloma oryginalnymi produktami, filmami i telewizją. A w pewnym momencie, dość szybko po uruchomieniu, zostanie umieszczona cała biblioteka filmów Disneya, więc filmy, o których mówisz, które tradycyjnie były przechowywane w “skarbcu” i wydawane zasadniczo co kilka lat, będą dostępne w serwisie. A następnie, oczywiście, wyprodukujemy wiele oryginalnych filmów i oryginalnych programów telewizyjnych, które będą również oznaczone marką Disney.”

W wyżej przytoczonej wypowiedzi warto zwrócić uwagę na słowo „skarbiec”. Przyjęło się bowiem, że niektóre z produkcji Disney’a trafiały do tak zwanego „Disney Vault”, czyli właśnie skarbca. To oczywiście metaforyczne określenie, ale dobrze opisywało stan rzeczy, jeżeli chodzi o proces dystrybucji. Otóż filmy, które trafiały na DVD i zdążyły się wyprzedać, nie zostawały wznawiane. Dopóki, dopóty firma nie zdecydowała się na ponowne ich wypuszczenie. Dziwna polityka, ale widocznie wypracowana przez lata przynosiła zyski. Informacje o Disney Plus pokazują jednak, że na VOD będzie to wyglądało inaczej.

Czy warto czekać na Disney Plus?

Katalog produkcji Disney’a sięga aż do lat dwudziestych ubiegłego wieku. Mamy więc 100 lat przeróżnego rodzaju produkcji, które mogą i powinny trafić na nową platformę. I nie ma tutaj znaczenia, że duża część z nich będzie po prostu starszymi animacjami. Klasyka to klasyka, więc nie ma co wybrzydzać. O wiele ciekawiej za to prezentuje się za to przyszłość. Wiemy już bowiem, co nowego trafi do Disney Plus i już nie możemy się tego doczekać.

Będą to oczywiście filmy z uniwersum Marvela, a jak powiedziano ostatnio, nawet Capitan Marvel, czyli produkcja która dopiero co zadebiutowała w kinach. Mamy nadzieję, że w bibliotece Disney Plus znajdą się wszystkie pełnometrażowe produkcje objęte parasolem Marvel. Do tego dojdą przecież produkcje z uniwersum Gwiezdnych Wojen, a w tym zupełnie nowy format. Pojawić ma się bowiem serial The Mandalorian rozgrywający się w uniwersum wykreowanym przez Lucasa. Za reżyserię ma odpowiadać Jon Favreau, który zasiadał na stołku reżysera między innymi pierwszych dwóch części Iron Man. Zresztą zdarza mu się także w produkcjach Marvela występować (ostatnio Spider-Man Homecoming).

Dalej nie wiadomo, kiedy Disney Plus może zadebiutować na rynku, ale pewne jest to, że mówimy o roku 2019. Ponoć usługa pojawi się także w Polsce, choć to jeszcze niepotwierdzona informacja. Liczymy jednak na to, że nasz kraj nie zostanie pominięty i faktycznie dostaniemy dostęp do Disney Plus.

Nowe smartfony oraz laptopy, które pozwolą wam oglądać różne VOD, gdziekolwiek zechcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Polygon.com / Disney / IMDB / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment