You are here
Polska cena Redmi Go – jest dobrze, ale czy warto? artykuły News 

Polska cena Redmi Go – jest dobrze, ale czy warto?

Jeszcze nie tak dawno temu Redmi kojarzone było z marką Xiaomi. Ostatnio wyodrębniono ją jednak jako osoby byt i pierwsze egzemplarze ukryte już pod nowym brandingiem trafiły do sprzedaży. Niektóre są na tyle interesujące, że warto mieć je pod ręką. Czy polska cena Redmi Go sprawi, że smartfon stanie się u nas hitem sprzedaży?

Polska cena Redmi Go

Nie zawsze jest tak, że potrzebujemy flagowca w swojej kieszeni. Oczywiście lepiej mieć model telefonu, który potrafi zrobić wszystko, a co więcej, zrobić to dobrze. Czasem zwyczajnie potrzebujemy jednak telefonu, który zwyczajnie… działa. No i nie kosztuje majątku, bo i po co wydawać kilkaset złotych czy parę tysięcy na coś, co może nam posłużyć relatywnie krótko. Dobrze, że powstają i takie smartfony, a ten od Redmi jest doskonałym przykładem na to, że jest w nich więcej sensu, niż można było z początku zakładać.

Polska cena Redmi Go

Redmi Go to smartfon, który swoją premierę miał nieco ponad miesiąc temu i nie wiedzieliśmy, kiedy dokładnie pojawi się w naszym kraju. To, że to w ogóle nastąpi, byliśmy niemal pewni. W końcu Xiaomi ma u nas potężną bazę użytkowników, a każdy nowy model znajduje nabywców. Nie inaczej będzie i w tym przypadku, bo choć Redmi Go jest urządzeniem specyficznym, to jest ku temu powód. Stworzono je tak, żeby było tanie, a jednocześnie pozwalało na korzystanie z tego wszystkiego z czego korzysta się na topowych smartfonach. No może nie topowych, ale ze średniej półki już tak.

Zacznijmy może od tego, co interesuje nas najbardziej. Na jakim poziomie została ustawiona polska cena Redmi Go? Na rynek europejski ustalono ją na poziomie 79 euro, czyli w prostym przeliczeniu dawało to około 340 złotych. I tutaj miłe zaskoczenie, bo smartfon trafił do oferty operatora (Play) w niemal identycznej cenie. Za Redmi Go zapłacimy bowiem 349 złotych, jeżeli zdecydujemy się na zakup poprzez stronę operatora. Można także zakupić smartfona z abonamentem, a przedstawione na stronie koszty miesięczne, nie są takie złe.

Choć wiadomo, że taniej i tak wyjdzie zakupić urządzenie normalnie. Skoro pojawiło się u operatora to kwestią czasu jest to, żeby trafiło do normalnej dystrybucji.

Co oferuje Redmi Go?

Skoro wiemy już, jak prezentuje się polska cena Redmi Go, to teraz warto wyjaśnić, czym w ogóle jest ten telefon. To najtańszy z modeli Redmi dostępny w ofercie producenta, co wcale nie oznacza, że został źle zaprojektowany lub potraktowany po macoszemu. Model telefonu został po prostu skrojony pod system od Google, czyli Android Go. To zoptymalizowana pod słabsze sprzęty wersja systemu, która w teorii powinna działać na naprawdę kiepskich urządzeniach. Patrząc na specyfikację Redmi Go można by pomyśleć, że smartfon ma już kilka lat.

W oczy rzuca się przede wszystkim design. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że nawet telefony z niskiej półki cenowej, swoim wyglądem przypominają topowe urządzenia. Tymczasem to Redmi na potężne ramki wokół 5 calowego wyświetlacza (rozdzielczość HD, czyli 1280×720 pikseli). Do tego zdecydowano się na proporcje 16:9. Pod maską czeka na użytkowników procesor Qualcomm Snapdragon 425 z grafiką Adreno 308. Do tego dochodzi smutny 1 GB RAM, ale to dlatego, że Android Go nie jest w stanie obsłużyć większej ilości pamięci. Na dane użytkownika przeznaczono 8 GB minus to, co zajmie system. Jest jednak możliwość skorzystania z karty microSD.

Aparaty

Aparaty na pokładzie Redmi Go są, ale nie są specjalnie imponujące. Ten do selfie ma 5 Mpix i przysłonę F2.0. Główny wyposażono w 8 Mpix, ale światło dalej na tym samym poziomie (F2.0). Miłym dodatkiem jest oczywiście pojemny akumulator, bo 3000 mAh przy takim ekranie i optymalizacji systemu, powinien wystarczyć na sporo czasu. Polska cena Redmi Go zachęca do wypróbowania urządzenia, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że nie będzie ono działało idealnie pod większym obciążeniem. Jedna, dwie aplikacje które są „pamięciożerne” i możemy spodziewać się „chrupnięć”. Niemniej, warto się sprzętem zainteresować i mieć go chociażby w zapasie, jeżeli nasz normalny smartfon postanowi się zepsuć.

Nowe smartfony na każdą kieszeń znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Xiaomi / Play

Related posts

Leave a Comment