Instagrama 750x300

Instagram ewoluuje – połączenie funkcji Facebooka i Snapchata zaskakuje

Dzisiejsze media społecznościowe zmieniają się w niewyobrażalnym tempie. Mnogość funkcji, serwisów oraz dodatków potrafi przyprawić o ból głowy. Nie mniej jednak warto być na bieżąco ze wszystkimi ficzerami… nawet tymi absurdalnymi.

Instagrama 750x300

Instagram pod władaniem Facebooka (obecny właściciel) rozkwita. Problem w tym, że tenże rozkwit jest nieprzewidywalny, przez co ciężko stwierdzić, w jakim kierunku zmierza usługa. Zgadza się „Insta” staje się nijaki i jeśli mam być szczery, powoli przestaję rozumieć, do czego tak właściwie służy…

Zdjęcia, filmiki, wideo na żywo czy znikające wiadomości?

To tylko jedne z możliwości oferowanych przez Instagram. Naturalnie dwie ostatnie są obecnie w fazie implementacji, jednak jesteśmy w posiadaniu informacji o szczegółach wspominanej funkcji. Po umieszczeniu ich w finalnym produkcje otrzymamy ultra potężny serwis służący do wszystkiego, czyli tak naprawdę do niczego.

Znikające wiadomość oraz zdjęcia? Te oferowane są już przez inne platformy i prawdę mówiąc, średnio pasują do Insta. Zdecydowanie wygodniej używa się ich „gdzieś indziej”, przy czym nie jest to wyłącznie moja opinia, lecz stwierdzenie powtarzane przez wiele osób. Wniosek? Coś jest „na rzeczy”. Wróćmy jednak do wspomnianych wcześniej nowych elementów:

Transmisja Live

Podobną funkcję znajdziemy na Twitchu, Facebooku, Periscope, a nawet YouTube’ie. Pozwala ona użytkownikowi na 60-minutowe nadawanie materiału wideo „na żywo”. Podczas transmisji możliwa będzie edycja komentarzy, a nawet ich całkowite wyłączenie.

Platforma Direct

To miejsce służące wymianie wiadomości, w tym zdjęć pomiędzy użytkownikami. Niby nic nowego, ale w tym przypadku informacje ulegną samoistnemu zniszczeniu niezwłocznie po ich odtworzeniu.

Instagramie, czy to na pewno dobra droga?

Prawdę mówiąc, nie jestem przekonany, czy nowości wprowadzane do serwisu spotkają się z zadowoleniem użytkowników. O ile młodsi userzy docenią, choćby chwilowo nową zabawkę, o tyle już osoby w średnim wieku uznają ficzery za zbędne.

Czuje się młodo i jak twierdzą znajomi – emanuje młodością, ale najwyraźniej powoli zaczynam się starzeć. Przestają przemawiać do mnie nowości, które w moich oczach są zwyczajnie nieużyteczne, choć sprawiające mnóstwo frajdy. Taka kolej rzeczy.

Źródło: Instagram

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...