Google Maps 750x300

Zatłoczona restauracja lub kino? Mapy Google poinformują cię o tym

Użyteczność nowinek technicznych potrafi zaskoczyć. Niezwykle przydatne Mapy Google stały się własnie jeszcze lepsze. Wszystko dzięki jednej nowości.

Google Maps 750x300

Jeśli korzystacie z Google Maps z pewnością zauważyliście, iż od dłuższego czasu oferują one możliwość sprawdzenia poziomu zainteresowania danym lokalem. Nie chodzi tu bynajmniej o popularność, ale o przewidywaną liczbę osób, które mogą odwiedzić  miejsce w określonym czasie. Dzięki wspomnianym informacjom, planowanie „wyjścia” było naprawdę efektywne.

Okazuje się jednak, że „przewidywanie” nie było na tyle skuteczne, aby zdobyć uznanie userów. Firma postanowiła więc wspomniany element usprawnić. Jak?

Zatłoczenie w czasie rzeczywistym

Świeżość informacji to jedna z kluczowych jej cech określających atrakcyjność. Wiemy o tym my, wie to również Google, który postanowił ten fakt wykorzystać w najnowszej odsłonie Map.

Tak, od teraz informacje o tym ile osób przebywa w lokalu będącym przedmiotem naszego zainteresowania będą przekazywane w czasie rzeczywistym. Kalkulacja, przewidywania, analiza? Zapomnij – teraz  liczą się fakty i to aktualne fakty.

Ile razy wybierając się Pizze zastanawialiście się, czy znajdziecie miejsce lub, czy w lokalu będzie panował względny spokój? Ja wiele razy, ale to już przeszłość. Od teraz w podobnych sytuacja pomoże nam Google Maps.

I jak tu nie „kochać” usług giganta z Mountain View?

Źródło: Google Blog

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...