You are here
Aplikacja Instagram na iOS wreszcie z Trybem Ciemnym Aplikacje artykuły mobile 

Aplikacja Instagram na iOS wreszcie z Trybem Ciemnym

Trochę to trwało, ale już jest. Tryb ciemny zawitał do aplikacji Instagram dla iPhone’ów z systemem iOS 13. Trzeba przyznać, że przeglądanie zdjęć jest teraz wygodniejsze, a przede wszystkim bardziej przejrzyste. Niestety, w przypadku funkcji zabrakło jednej istotnej dla wielu użytkowników opcji.

Instagram

Odkąd iOS 13 wprowadził natywną obsługę Trybu Ciemnegow interfejsie systemu oraz aplikacji, deweloperzy w ekspresowym wręcz tempie implementują w swoich usługach rzeczoną nowość. Nie inaczej jest z Facebookiem, który wdrożył Dark Mode do swojej aplikacji Instagram. Jak dla mnie wygląda to świetnie.

Mroczny Instagram

Nie da się ukryć, że w przypadku Insta najważniejsze są zdjęcia. To właśnie one przyciągają nas do serwisu i to właśnie one stanowią jego clou. Przeglądanie zawartości usługi przy wykorzystaniu stworzonego przez projektantów interfejsu jest wygodne, ale właśnie przekonałem się o tym, że może być jeszcze wygodniejsze. W App Store pojawiła się bowiem aktualizacja wprowadzająca do aplikacji Tryb Ciemny.

W ostatnich miesiącach Dark Mode zyskał miano jednego z najpopularniejszych trendów w branży mobilnej. Wszyscy, po prostu wszyscy, starają się wykorzystywać nowość w swoich systemach, aplikacjach oraz usługach. Do gry dołączył również Instagram, który w najnowszej wersji dla systemu iOS 13 oferuje już rzeczony ficzer. O ile w przypadku wielu programów Tryb Ciemny niespecjalnie mnie przekonuje, o tyle w Insta zdaje się zbawienny. Dlaczego? Otóż jako użytkownik mogę skupić się na zdjęciach, które w przypadku białego tła potrafią nieco się z nim zmywać. Jest to moja subiektywna opinia, ale weźcie pod uwagę, że piszę to jako sceptyk względem Dark Mode.

Zabrakło tutaj niestety możliwości ręcznej zmiany kolorystyki. W kwestii opisywanego trybu panuje pełna automatyzacja oparta o globalnej ustawienia systemu iOS.Aktualizacja oprogramowania Insagram jest już dostępna do pobrania w Apple App Store.

Related posts

Leave a Comment