You are here
Instagram ostrzeże cię przez nałożeniem bana artykuły News 

Instagram ostrzeże cię przez nałożeniem bana

Takie zmiany lubimy. Instagram postanowił wdrożyć nowy mechanizm zabezpieczający przed naruszeniami zasad społeczności. Czuję, że skorzystają na tym wszyscy użytkownicy. W grę wchodzi bowiem mechanizm ostrzegania za pomocą powiadomień.

Instagram
fot. Instagram

Media społecznościowe to szalenie ważna część krajobrazu dzisiejszego internetu. Niemniej, korzystanie z ich możliwości niesie za sobą ryzyko zetknięcia z nieprzyjemną w odbiorze treścią w postaci niewybrednych komentarzy, gorszących zdjęć czy wszelkiej maści mowie nienawiści. Włodarze serwisów starają się radzić sobie z tego typu problemami, jednak efekt jest, mówiąc wprost — różny. Niektórzy giganci nie dają jednak za wygraną i tworzą coraz wymyślniejsze i jak mniemam, skuteczniejsze systemy walki z naruszeniami zasad korzystania z usługi. Zatrzymajmy się na chwilę przy najnowszym pomyśle Instagrama.

Instagram z nowym systemem powiadomień o naruszeniach

Na blogu twórców platformy Instagram pojawił się wpis informujący o wdrożeniu nowego rozwiązania, który ma za zadanie pomoc w utrzymywaniu „porządku” w serwisie. Pomysł jest zasadniczo dobry, dlatego warto go pokrótce omówić. Szczególnie że działania mają mieć charakter prewencyjny.

Instagram
fot. Instagram

Otóż użytkownicy, którzy złamali lub choćby nadużyli kilkukrotnie zasady serwisu, otrzymają notyfikację z informacją o konkretnych działaniach będących przedmiotem „zgłoszenia”. Dla osób, które celowo łamią regulamin, może mieć to działanie odstraszające. Jeśli pouczenie okaże się nieskuteczne, serwis zablokuje takiemu delikwentowi konto, być może permanentnie. Ważne jest to, że wspomniane powiadomienia mogą pomóc również w innych przypadkach.

Wiele osób korzystających z usługi Instagram nie do końca zdaje sobie sprawę z przypadkowego łamania regulaminu. Takie osoby w konsekwencji braku świadomości wykazywania nieodpowiednich aktywności na koncie, mogą spotkać się z jego blokadą. W zasadzie mogły się spotkać, gdyż teraz, otrzymają oni najpierw stosowny komunikat wyliczający „nieprawidłowości”.

Dla mnie są to zdecydowane zmiany na plus, które mają szansę wpłynąć pozytywnie na wygodę korzystania z usługi. Z Insta skorzystacie na smartfonach, tabletach oraz komputerach dostępnych na Vipelektrogadzet.

Źródło: Instagram

Related posts

Leave a Comment