0InstagramWindows750x300

Instagram na Windows 10 w wersji BETA – zwykły port czy potężna uniwersalna aplikacja?

Wygląda na to, że już niebawem w sklepie z aplikacjami dla mobilnych okienek pojawi się zupełnie nowy klient Instagrama. Co ciekawe, mówimy tutaj o uniwersalnym programie dla Windows 10, który będzie dopasowany zarówno do urządzeń mobilnych, jak i stacji roboczych.

0InstagramWindows750x300

Skąd przypuszczenia? Wszystko dzięki filmikowi opublikowanemu na łamach Windows Blog Italia prezentującemu tytułową aplikację. Co prawda mamy tutaj do czynienia z materiałem w języku włoskim, jednak nawet bez jego znajomości, możemy zapoznać się ze szczegółami interfejsu programu.

Cóż, Zuckerberg nie rozpieszczał użytkowników Windows Phone, który dostali co prawda aplikację Instagram, jednak do tej pory jest ona dalej w fazie BETA i co gorsza, jej działanie pozostawia wiele do życzenia. Zważywszy na poniższy film możemy być niemal pewni, że wersja dla WP zostanie najzwyczajniej w sieci porzucona na rzecz nowego rozwiązania, a te prezentuje się naprawdę ciekawie. Właściwie patrząc na interfejs ciężko zauważyć tutaj elementy charakterystycznie dla mobilnych okienek. Dziwne?

http://www.youtube.com/watch?v=eKEFBdJt0HU

Nie do końca, gdyż jest to najprawdopodobniej port aplikacji znanej z mobilnego systemu operacyjnego Apple. Przeniesienie programu było możliwe dzięki projektowi Islandwood, którego zadaniem jest właśnie migracja iOS-owych apek do Windowsa. Mało tego, jeśli wierzyć nieoficjalnym danym – nowy Instagram to tzw. Uniwersal App, a co za tym idzie, będzie dostosowany do wszystkich wersji Windows 10 – od smartfonów począwszy, a na stacjach roboczych skończywszy. Czyżby Microsoftowi udało się w końcu przekonać do wspomnianego rozwiązania deweloperów? Szczerze wątpię, ale kto wie – może zostanę mile zaskoczony.

Niestety, z nowego Instagrama nie skorzystają wszyscy. Do testowania aplikacji zaproszono wąskie grono BETA testerów, a co za tym idzie – należy uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać oficjalnego komunikatu dotyczącego upublicznienia programu.

Źródło: WindowsBlogItalia.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...