Instapaper kupiony przez Pinterest – co to oznacza?

Transakcje pomiędzy dostawcami usług to zjawisko powszechne. Jednak nieczęsto mamy do czynienia z przejęciem, którego powody są tak oczywiste. Na szczęście na całej sprawie skorzystają głównie użytkownicy.

Instapaper

Na początek wyjaśnijmy czym jest Instapaper i Pinterest. Pierwsza z wymienionych usług to produkt podobny do jakże popularnego Pocketa. W skrócie – jest to mutiplatformowa aplikacja pozwalająca zapisywać treści znalezione w sieci na później. Co ciekawe, są one dodatkowo prezentowane w niezwykle przystępny sposób, tak aby artykuły pozbawione były zbędnych rozpraszaczy. Pinterest jest natomiast czymś na kształt platformy społecznościowej, w której każdy użytkownik może umieszczać interesujące go treści – głównie grafiki inne podobne materiały.

Choć zamysł obydwu produktów jest pozornie podobny i znajdziemy tutaj wiele cech wspólnych, to jednak ich przeznaczenie jest zgoła inne. Nie mniej jednak – obydwa mogą czerpać pomysły z drugiego. Pytanie, po co czerpać inspirację, skoro można usługę zwyczajnie kupić? Tak właśnie pomyśleli włodarze Pinteresta, którzy zdecydowali się na nabycie Instapapera. Co z tego wyniknie?

Jak mniemam drugi z wymienionych podmiotów przejmie część funkcji pierwszego. Nie byłoby też zaskoczeniem, gdyby Instapaper został zwyczajnie zamknięty. Prawdę mówiąc, nie ma on już „startu” do coraz popularniejszego Pocketa, który w ostatnim czasie wzbogacił się o szereg uprawień i dodatkowych funkcji. Wśród ficzerów znalazły się elementy aspirujące do agregatora treści, połączonego ze społecznością. Nie ukrywajmy – na tym polu konkurować będzie zwyczajnie ciężko. Widzą o tym wszyscy, łącznie z firmą, która zdecydowała „się  sprzedać”.

Główny zainteresowany, czyli Instapaper poinformował o tym za pośrednictwem swojego bloga, na który zapewnia także, że dla klienta końcowego nie będzie to żadną zmianą. Cóż, wielokrotnie zapoznawałem się już z podobnymi deklaracjami, które nijak miały się do późniejszych działań. Zabawne, ale wydaje mi się, że w tym przypadku będzie podobnie i jeśli należycie do fanów Instapaper, powinniście mieć to na uwadze.

Źródło: Instapaper Blog

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...