Google Reklamy

Google po stronie internautów – przynajmniej w kwestii reklam

Google zamierza walczyć z inwazyjnymi formami reklam umieszczanych na serwisach internetowych. Jak? Drastycznie, o ile właściciele witryt się nie opamiętają…

Google Reklamy

Reklamy w internecie istnieją od momentu, w którym ktoś postanowił zmonetyzować umieszczone tam treści. Przywykliśmy do nich, co nie jest równoznaczne z pełną akceptacją, o której mowy być nie może. Wraz z rozwojem sieci, aplety reklamowe zaczęły być jeszcze dokuczliwsze, niejednokrotnie utrudniając zapoznanie się z zawartością strony. O ile na komputerze i stosunkowo dużym ekranie, zamknięcie reklamy (kilku pikselowy przycisk) jest wykonalne, o tyle użytkownicy smartfonów mogą mieć z tym problem. I jak tu kochać reklamy? Nie da się.

Przecież istnieją AdBlocki

Owszem, ale to dość problematyczne zagadnienie. Owszem, pozwalają one zablokować przeważającą cześć reklam, ale tylko na „pełnych” przeglądarkach obsługujących rozszerzenia. Urządzenia mobilne mogą o wspomnianym rozwiązaniu co najwyżej pomarzyć.

Dodatkowo pojawia się też kwestia moralna. Reklamy to bardzo często jedyne źródło dochodu twórcy serwisu internetowego. Blokowanie reklam to w pewnym sensie, uszczuplanie portfela osoby, która dostarcza ciekawie informacje. Cóż, chyba nikt z was nie chciałby być „okradziony” z wynagrodzenia. Tak jak mówiłem jest to kwestia problematyczna i zajmiemy się nią w osobnym wpisie. Wróćmy do Google…

Bat to świetny motywator

Google ma narzędzia, dzięki którym może zmusić twórców do tego, aby reklamy prezentowane na stronach nie były dokuczliwe. O ich całkowitym zniknięciu mowy nie ma, ale bądźmy szczerzy – te nieinwazyjne i dopasowane wcale nie są kłopotliwe.

Gigant z Mountin View postanowił, że podmioty, które nie dostosują się do wymogów zostaną usuniętę z wyszukiwarki lub w najlepszym wypadku zepchniętę na dalekie miejsce w wynikach. To ma sens i może okazać się skuteczne. Chyba nikt nie chciałby, aby jego usługa ot tak zniknęła z Google, które jest głównym miejscem poszukiwań interesujących treści.

Brawo Google, oby więcej takich inicjatyw.

Źródło: Google Blog

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...