Intel udostępni swoje gogle VR na licencji Open Source

Na rynku urządzeń VR pojawił się nowy zawodnik. Do zabawy wirtualną rzeczywistością dołączył właśnie Intel. Producent układów scalonych na wczorajszej konferencji zaprezentował Projekt Alloy. Gogle będą łączyć w sobie rzeczywistość wirtualną i rozszerzoną.

project-alloy-2-2x1-720x360

Technologia VR przeżywa właśnie prawdziwy rozkwit. Nad goglami do zabawy w wirtualnej rzeczywistości pracuje już od jakiegoś czasu HTC, Facebook i Sony. Microsoft i Apple postawili z kolei na rzeczywistość rozszerzoną. Wygląda na to, że do zabawy postanowił przyłączyć się też Intel. Na wczorajszym otwarciu konferencji Intel Developer Forum, Brian Krzanich zaprezentował najnowsze dzieło firmy – Projekt Alloy. Kryjące się pod tą nazwą gogle do przedstawienia wirtualnej rzeczywistości będą wykorzystywały elementy AR. W tym celu wykorzystana będzie technologia RealSense, za którą również odpowiada Intel.

Projekt Alloy w przeciwieństwie do gogli Vive od HTC i Oculus Rifta, mają łączyć się z komputerem bezprzewodowo.  Wszystkie podzespoły i cała moc obliczeniowa skupione zostały w masywnej obudowie. Kamera RealSense zamontowana na przodzie urządzenia pozwala zobaczyć swoje dłonie i elementy otoczenia w wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu manipulowanie obiektami może odbywać się z wykorzystaniem własnych rąk zamiast kontrolera. Gogle mają być też wyposażone w system wykrywania i unikania kolizji, co pozwoli na swobodne poruszanie się po pomieszczeniu.

Gogle zaprezentowane na konferencji są jedynie prototypem. Intel planuje jednak udostępnić gotowe urządzenie w 2017 roku. Project Alloy ma być technologią rozpowszechnioną na zasadach open-source. Ponadto Intel współpracuje z Microsoftem w celu zapewnienia kompatybilności Alloy’a z Windows Holographic Shell. Nowa powłoka na Windows 10 zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom pecetów w przyszłym roku.

W międzyczasie Oculus Rift pojawi się w europejskich sklepach już we wrześniu. W październiku z kolei będzie można kupić PlayStation VR dedykowany dla konsoli PlayStation 4. W tym samym miesiącu odbędzie się też premiera Batman: Arkham VR, który został stworzony wyłącznie dla gogli VR.

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...