Puma RS-Computer

Inteligentne buty Puma RS-Computer wracają na rynek po 32 latach przerwy

Jeśli zastanawialiście się, kiedy na rynku pojawiły się pierwsze wearables, mam dla was zaskakującą informację. Puma RS-Computer, czyli smart-buty do biegania zadebiutowały w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Mało tego — producent postanowił wskrzesić wspomniany model.

Choć dzisiejsze smartfony oraz inteligentne zegarki posiadają funkcję krokomierza i potrafią zliczać przybliżaną liczbę spalanych kalorii, podobne rozwiązania funkcjonowały w świecie sportu od dawna. W 1986 roku jeden z producentów sportowego obuwia wydał na rynek model z serii RS, który był mocno skomputeryzowaną jednostką. Teraz po 32 latach od premiery Puma RS-Computer w nowej odsłonie wylądują na półkach sklepowych.

Puma RS-Computer 2018

13 grudnia roku bieżącego Puma rozpocznie sprzedaż modelu Puma RS-Computer, który w przeciwieństwie do modelu pierwotnego z roku 1986 otrzyma kilka interesujących ficzerów. Buty z lat osiemdziesiątych miały wbudowany chip pozwalający na przewodowe łączenie z komputerami Apple IIe oraz Comodore 64, dzięki czemu możliwe było przeglądanie czasu, dystansu i spalonych kalorii na dużym urządzeniu.

Nowa wersja Puma RS-Computer otrzymała 3-osiowy akcelerometr, moduł Bluetooth 4.0 oraz pamięć pozwalającą na nagranie 30 dni aktywności. Po sparowaniu z aplikacją RS-Computer Shoe będziemy mogli czerpać z informacji istotne wnioski.

Wygląd

Producent, chcąc zachować oryginalny charakter butów, nie zdecydował się na gruntowne zmiany stylistyczne. Subtelnie odświeżono jedynie wcześniejszy design, co podyktowane było raczej względami estetycznymi. Jeśli myśleliście o kupnie wspomnianego gadżetu, choćby na gwiazdkowy prezent, musicie nieco ostudzić zapał. Puma wyda jedynie 86 par butów, które będzie można zakupić w sklepach Puma w Tokio, Londynie oraz Berlinie.

Źródło: Digital Trends

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...