Microsoft Office

Microsoft Office dla macOS z Dark Mode i trybem Continuity Camera

Użytkownicy komputerów Mac doczekali się istotnej aktualizacji pakietu Microsoft Office. Update wnosi między innymi tryb Dark Mode oraz możliwość korzystania z funkcji Continuity Camera.

Microsoft Office

Mimo że systemy z rodziny macOS posiadają wbudowany pakiet narzędzie iWork, w którego skład wchodzą edytor dokumentów, prezentacji oraz arkuszy kalkulacyjnych, Microsoft ani myśli odpuszczać sobie tego kawałka tortu. W końcu użytkownicy MacBooków chętnie wybierają aplikacje z rodziny Microsoft Office z powodu zgodności z innymi narzędziami oraz systemami.

Microsoft Office z Dark mode

W uaktualnieniu znajdziemy szereg ficzerów, których opis łatwo odszukać w dokumentacji, do której zalinkowałem pod koniec wpisu. Nas najbardziej interesują dwie kwestie związane z aktualizacją. Pierwsza to długo wyczekiwany tryb Dark Mode. Wprowadza on do aplikacji z pakietu możliwość korzystania z ciemnej kolorystyki uznawanej przez wielu za profesjonalną. Pełne skupienie na wykonywanej aktualnie pracy jest pożądane przez wielu, o czym wie także Apple. Gigant z Cupertino umieścił w macOS Mojave odpowiedni tryb, ale dopiero ruchy developerów (w tym Microsoftu) pozwalają go w pełni wykorzystać.

Druga, ze wspomnianych przeze mnie nowości dotyczy zgodności pakietu Office z funkcją Continuity Camera w macOS.

Aktualizacja dotyczy nie tylko pakietu Microsoft Office 2019, ale także subskrypcji Office 365. To oznacza, że z nowości skorzystają w zasadzie wszyscy użytkownicy aktualnej wersji pakietu.

Źródło: Twitter, Microsoft

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...