Inteligentne zaznaczanie

Inteligentne zaznaczanie w nowym Photoshopie CC powoduje opad szczęki

Photoshop CC doczekał się aktualizacji do wersji 19.1, która wnosi dwie istotne nowości. Jedną z nich jest narzędzie Select Subject, odpowiadające za inteligentne zaznaczanie obiektów. Nie jest to jedynie usprawnione lasso, a pełnoprawny ficzer działający na zasadzie jednego kliknięcia. Rewolucja z uczeniem maszynowym w tle.

Inteligentne zaznaczanie

Inteligentne zaznaczanie lub jak kto woli — Select Subject zostało zapowiedziane w listopadzie ubiegłego roku. Nikt nie spodziewał się, że Adobe poradzi sobie ze wdrożeniem nowości w niespełna dwa miesiące. Zostawmy tempo prac w spokoju, skupmy się na samym narzędziu, które w sposób istotny wpłynie na wygodę korzystania z aplikacji.

Select Subject, czyli inteligentne zaznaczanie w Photoshop CC

Słowo inteligentne jest dziś nadużywane. Zaczęło się od smartfonów, czyli inteligentnych telefonów, po których na rynek wypłynęły inteligentne zegarki oraz opaski. Dziś, na półkach sklepowych znajdziemy inteligentne pralki, lodówki, telewizory, samochody, żarówki, a nawet elektryczne szczoteczki do zębów. Nic więc dziwnego, że producenci oprogramowania również wykorzystują “inteligencje” do promocji nowych funkcji. Choć nie zawsze nadanie miana jest uzasadnione, w przypadku Select Subject słowo “smart” pasuje idealnie.

Każdy, kto pracuje z grafiką, zdaje sobie sprawę, jak uciążliwe bywa wycinanie obiektów ze zdjęcia. Co prawda edytory grafiki potrafią czynić w tym zakresie cuda, które zawdzięczamy sprytnym narzędziom, jednak wszystko dzieje się przy udziale użytkownika. To sprawne ręce i spostrzegawczość człowieka czyni narzędzia zaznaczania, efektywnymi. Teraz, za sprawą najnowszej aktualizacji Photoshopa CC inteligentne zaznaczanie będzie naprawdę inteligentne. Jedyne, czego będzie musiał dokonać użytkownik to kliknięcie, jedno kliknięcie. Następnie zadzieje się magia. Dobrze, nie magia. Za zaznaczenie odpowiada SI, które za pomocą uczenia maszynowego zrobi robotę za nas. Narzędzie będzie się dodatkowo uczyć, a co za tym idzie — jego precyzja z dnia na dzień będzie się poprawiać.

Jeśli używacie wspomnianej funkcji, dajcie znać w komentarzach, jak Select Subject sprawdza się u was w praktyce.

Nie tylko inteligentne zaznaczanie

Fakt, powyższe narzędzie robi wrażenie, ale to nie jedyna nowość w Photoshopie. Użytkownicy Windowsa korzystający z monitorów o wyższych niż 4K rozdzielczościach otrzymają możliwość poprawnego skalowania interfejsu.

Źródło: Adobe

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...