You are here
Inteligentne zegarki to porażka – wyniki są bezlitosne News 

Inteligentne zegarki to porażka – wyniki są bezlitosne

Sprzedaż smartwatchy nie napawa optymizmem, a co za tym idzie technologia ubieralna może nie powrótrzyć sukcesów przełomowych sprzętów – smartfonów. Sprawa jest jednak bardziej złożona…

Inteligentne zegarki 750x300

Na IDC pojawiły się właśnie najświeższe wyniki sprzedaży inteligentnych czasomierzy. Wspomniany segment rynku po raz pierwszy w historii notuje straty, a mówiąc ściślej – spadki sprzedaży. Co ciekawe, tyczy się to ogólnego ujęcia problemu, któremu winny jest tylko jedne producent. Nie uwierzycie o kim mowa.

Apple ciągnie w dół

Naprawdę ciężko zrozumieć, dlaczego za porażkę rynku odpowiada gigant, który radzi sobie praktycznie na każdym innym polu. Właściwie to sprzedaż zegarków Apple przebija to, co notuje konkurencja, nie mniej jednak – wynik słabną. Zabawne jest też to, że jedynym winowajcom jest tutaj gigant z Cupertino. Poza sadownikami, każdy notuje pokaźne wzrosty, które niestety w ogólnym ujęciu zmieniają niewiele, a nawet nic.

W tym momencie warto zastanowić się nad tym, co może powodować taki, a nie inny stan rzeczy. Widzę tutaj co najmniej kilka opcji, z których dwie wdają się najbardziej prawdopodobne. Pierwsza dotyczy Apple, a konkretnie zwyczajów klientów firmy. Ci mogą zwyczajnie czekać na drugą generację Apple Watcha, gdyż pierwsza, choć dalej warta zainteresowania widocznie się już „przejadła”. Wtrzymanie się z zakupem do premiery kontynuatora wydaje się bardzo sensowne, ale żeby odpowiadało za całe zamieszanie. Zważając 55-procentowy spadek sprzedaży – uważam, że tak.

Druga opcja nie jest już niestety optymistyczna i zakłada ogólne znudzenie gałęzią rynku, jaką są urządzenia ubieralne. Całkiem możliwe, że społeczność uznała wspomniane wynalazki za nie do końca przydatne gadżety. Choć sam uważam, że inteligentne czasomierze potrafią ułatwić wiele czynności, to nie jestem przekonany czy ich obecny kształt jest tym, czego oczekują fani nowych technologii.

Źródło: IDG

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment