Delta bsdiff

Delta bsdiff – potężna zmiana w sposobie aktualizacji aplikacji

Korzystacie z Androida? Jeśli tak to doskonale zdajecie sobie sprawę z częstotliwości aktualizacji poszczególnych aplikacji i ich uciążliwości. Google wpadł na pomysł, mający usprawnić cały proces…

Delta bsdiff

Dobrze, pomysł nie jest do końca nowy, jednak dopiero teraz gigant z Mountain View postanowił wymusić pewne zmiany. Otóż nie tak dawno firma sugerowała deweloperom, iż proces aktualizacji aplikacji za pośrednictwem Google Play może być szybszy i zużywać mniej danych. Wszystko dzięki implementacji funkcji, która pozwala na pobieranie tylko nowych dodatków, a nie jak dotychczas całej aplikacji. Problem w tym, że osoby tworzące programy na Androida, najzwyczajniej w świecie „olały” zalecenia Google.  Naturalnie nie mówię tu o wszystkich, gdyż wyjątków jest tutaj całkiem sporo, jednak w ogólnym rozrachunku sprawa wygląda źle. Nowy algorytm ma to zmienić.

Delta bsdiff – automatyzacja „uciążliwego” zadania

Skoro deweloperzy nie chcąc współpracować z Google, firma postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć rozwiązanie, które z automatu wykona wspomniane wcześniej czynności. W efekcie powstało delta bsdiff, które niebawem trafi do sklepu Google Play. Jak to działa? Algorytm skanuje aplikację zainstalowaną na urządzeniu, a następnie decyduje, które konkretnie fragmenty nowej wersji będą niezbędne do przeprowadzenia update’u. To wszystko – prosto do bólu, ale jakże skutecznie.

Google twierdzi, iż takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić nawet do 66% transferu potrzebnego na przeprowadzenie procesu aktualizacji aplikacji. Warto wspomnieć, iż poza danymi, oszczędzamy również czas i baterię smartfona, co docenią użytkownicy zielonego robota. To jednak nie wszystko – wraz z powyższym do Google Play trafi także zakładka z informacją o tym, ile waży dana paczka aktualizacyjna.

Źródło: Android Central

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...