IXXPeOR7

Inteligentny zegarek od Swatcha? Niemożliwe staje się możliwe…

Może powiedzieć, że rynek smartwatchy zaczyna rozkwitać. Co ciekawe odbywa się to wyjątkowo szybko, nawet porównując do czasu, jaki był potrzebny, aby zainteresować klientów inteligentnymi telefonami (kilka lat). Nic dziwnego, że do walki o swój kawałek tortu w segmencie wearable stają nie tylko producenci elektroniki, ale także firmy zajmujące się produkcja klasycznych czasomierzy…

IXXPeOR7

Jak podaje serwis Bloomberg, szwajcarski koncern Swatch pracuje nad pierwszym w swojej ofercie inteligentnym zegarkiem. W pierwszej chwili myślałem, że to żart, a w najlepszym wypadku mało prawdopodobna informacja, gdyż firma do tej pory zarzekała się, iż ten segment rynku zwyczajnie jej nie interesuje. Z jednej strony nie powinniśmy się dziwić – Swatch zbudował potęgę właśnie na tradycyjnych zegarkach i ruch w stronę technologii ubieralnej może okazać się niezwykle ryzykowny.

sdsa3Swatch

Ale jak to mawiają „kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana”. Dlatego też w najbliższym czasie możemy spodziewać się premiery, a przynajmniej sensownych zapowiedzi nowego, tym razem inteligentnego produktu spod skrzydeł Szwajcarów. Ci jak podaje źródło, nie zamierzają rzucać się od razu na głęboką wodę i implementować w zegarkach ogromu funkcji, których obecność zostałaby okupiona krótkim czasem pracy na baterii. Swatch chce zwyczajnie wyposażyć urządzenia w moduł NFC w celu połączenia ze smartfonem tudzież komputerem, tak aby umożliwić komunikacje pomiędzy nimi. Zapewne w gadżecie znajdziemy również opcje powiadomień o najważniejszych zdarzeniach, ale nie spodziewałbym się niczego więcej.

Z mojego punktu widzenia ostrożność koncernu jest jak najbardziej uzasadniona. Swatch nie chce zrazić do siebie dotychczasowych, zżytych z marką klientów, dla których zegarek ma być zegarkiem, a nie futurystycznym komputerem mieszczącym się na nadgarstku.

Jak się zapewne domyślacie, data premiery, jak i przewidywana cena tytułowego produktu jest jeszcze nieznana. Na takie dane przyjdzie nam poczekać – jak myślicie jak długo?

Źródło

Foto: Swatch, morguefile.com

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...