SunriseCalendar2x1sss

Microsoft kupuje Sunrise Calendar – przyszłość aplikacji pod znakiem zapytania?

Microsoft, co powtarzałem już kilkukrotnie, nie przestaje mnie zadziwiać. Po udanym zakupie aplikacji pocztowej Acompli, z której zrobił słuszny użytek, przyszła kolej na kalendarz, a konkretniej mówiąc znany z Androida, iOS oraz OSX – Sunrise Calendar. Pytanie, co zamierza z nim zrobić…

SunriseCalendar2x1sss

Serwis TechCrunch podaje, że transakcja opiewa na kwotę 100 mln dolarów, lecz informacja ta nie została jeszcze potwierdzona przez żadną z zainteresowanych stron. Nie mniej jednak wiarygodność źródła pozwala sądzić, że jest to prawda.

Kalendarza Sunrise nie trzeba przedstawiać chyba nikomu, lecz jeśli jeszcze o nim nie słyszeliście, wiedzcie że jest to najpopularniejsza aplikacja tego typu w Google Play oraz Apple AppStore. Produkt zbiera świetne recenzje, zaś użytkownicy cenią sobie wysoką konfigurowalność, obsługę terminarzy z wielu źródeł oraz oryginalny interfejs. Sam korzystałem z Sunrise dość długo, a ściślej ujmując do czasu premiery nowego kalendarza Google, który kupił mnie zgodnością z Material Desing. Dzięki temu mogę śmiało powiedzieć – aplikacja jest po prostu świetna.

SunriseCalendar1x1a

Właśnie dlatego obawiam się, co z Sunrise zamierza zrobić Microsoft. Rozsądek podpowiada, że zważając na ciepły odbiór nowego Outlooka, powstałego przecież z Acompli (poprzedni zakup firmy) gigant zwyczajnie ją przebuduje. Oczywiście zachowując przy tym pierwotną koncepcję. To byłaby sytuacja idealna, szczególnie dla posiadaczy słuchawek pracujących pod kontrolą Windows Phone.

Istnieje też niestety gorszy scenariusz. Microsoft może zwyczajnie „zepsuć” Sunrise poprzez zbyt dużą ingerencję w oprogramowanie. Dodatkowo produkt może zniknąć z Google Play oraz Apple AppStore i userzy zostaną „na lodzie”.

Dalsze losy aplikacji stoją więc pod znakiem zapytania i na chwilę obecną możemy na ten temat jedynie gdybać. Dobrą wiadomością jest to, że Microsoft działa szybko, przynajmniej w ostatnim czasie. To z kolei pozwala sądzić, że decyzję dotyczącą przyszłości Surise poznamy w nie tak odległym terminie.

Źródło: TechCrunch

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...