blade 750x300 1

Inteligenty nóż od Samsunga, czyli Blade edge nadchodzi

Jak często zdarzało się wam, że podczas gotowania chcieliście sprawdzić coś na swoim smartfonie? Pewnie częściej niż możecie się przyznać. Na szczęście Samsung pomyślał o waszych problemach i znalazł dla nich rozwiązanie. Oto GALAXY Blade edge.

 
blade 750x300 1
 
Do sprzedaży niedługo trafi Samsung GALAXY S6, ale koreański producent stwierdził, że to za mało i wprowadza na rynek coś, czego jeszcze nie było. Takiej innowacji nikt się nie spodziewał. Samsung wyprzedził konkurentów i wprowadzi sprzęt, który może wydawać się niepotrzebny, ale tylko do chwili, gdy weźmiemy go do ręki.
GALAXY Blade edge to nóż, pierwszy na świecie inteligenty nóż. Innowacyjność urządzenia nie ogranicza się tylko do funkcji smartfona, ale także do samego wykonania kuchennego sprzętu. Ceramiczna, ergonomiczna obudowa oraz ostrze tak ostre, że bez problemu przetnie twarde homarze pancerze. To wszystko za sprawą przygotowanego dla Samsunga diamentowego ostrza. Producent opisuje je jako „ultraostre”, a my nie mamy powodów, żeby mu nie wierzyć. Dla wygody użytkownika przygotowano specjalny, składany uchwyt. Rękojeść wykonana jest z ceramiki, ale to tylko jedna z opcji. Przygotowano także uchwyty z nierdzewnej stali, a nawet mamuciego kła.
Nóż wyposażony będzie w zestaw sensorów, które na bieżąco będą analizowały ruchy użytkownika, a następnie Blade edge dostosuje się do osobistych preferencji. Dzięki temu siekanie warzyw może odbywać się nawet do 50% szybciej niż dotychczas. Warto też zauważyć, że Samsung dba o bezpieczeństwo. Specjalny system KNOX ma zabezpieczać przed przypadkowym zacięciem, a więc nasze palce będą już teraz bezpieczne. Ciekawe jest też to, że Blade ma zabezpieczenie, które uniemożliwia wykorzystanie noża w aktach przemocy.
 
blade 750x300 2
Co więcej będzie miał w sobie Blade edge? Aparat, który zapewni ostre jak brzytwa zdjęcia i od razu pomoże wrzucić je do sieci społecznościowych. Same zdjęcia będzie można zapisać bezpośrednio na nożu, a to dzięki nowoczesnej pamięci flash. U4CF (Ultra 4D Curved Flash) to absolutna nowość, przygotowana specjalnie dla tego sprzętu. Nóż będzie nie tylko wodoodporny, ale także ognioodporny!
GALAXY Blade edge zapowiada się rewelacyjnie. Przygotowano nawet specjalną aplikację dla sprzętu, a całość będzie hulać oczywiście na najnowszej wersji Androida. Czego chcieć więcej? Chyba tylko daty premiery oraz ceny. Ale póki co, Samsung na ten temat milczy.
Źródło: Samsung
Fot: jw.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...