Chromebit2

Chromebit –dzięki niemu zamienisz telewizor w komputer

Google oficjalnie potwierdziło informację o nowym produkcie. We współpracy z Asusem przygotowało Asus Chromebit, czyli komputer wielkości pendrive’a. Urządzenie ma być konkurencją dla zademonstrowanego podczas targów CES Intel Compute Stick.

Chromebit2

Chromebit jest przenośnym komputerem, do jego uruchomienia potrzeba telewizora lub monitora z wyjściem HDMI. Google postanowiło, że gadżet będzie działał na ich własnym systemie, tak więc na pokładzie nie zajedziemy niczego innego jak Chrome OS. Bardzo lekka platforma oparta na przeglądarce internetowej, w którą wyposażone są między innymi Chromebooki. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor RockChip 3288 o taktowaniu 1.8 Ghz, wspierany przez 2 GB RAMu. Na pokładzie znajdziemy również czterordzeniowy układ graficzny ARM Mali 760. Użytkownicy dostaną 16 GB pamięci wewnętrznej. Z komputerkiem można się połączyć za pomocą modułu WiFi i Bluetooth 4.0. Producent daje do dyspozycji dwa złącza, USB do podłączenia zasilania i HDMI do podłączenia telewizora.

Urządzenie zostało wycenione na 100 $, czyli stosunkowo niewiele, jak na swoje możliwości. Mały, przenośny komputer z lekkim systemem operacyjnym może znaleźć wiele zastosowań, np. podczas różnego rodzaju konferencji czy na wyjazdach, na których targanie laptopa jest męczące. To szansa dla Google na rozpowszechnienie swojego oprogramowania. Nie jest ono jeszcze tak popularne, jak systemy konkurencji, ale przez niską cenę, wiele osób może się skusić właśnie na Chromebita i przekonać do Chrome OS. Gadżet jest jeszcze w fazie testów i na rynku ma się pokazać dopiero latem.

 

Źródło: google

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...