IntensoMemoryCenter5TB750x300

Intenso wprowadza do sprzedaży przenośną bibliotekę danych o pojemności 5 TB

 

Cierpicie z powodu niewystarczającej pojemności dysku w laptopie, potrzebujecie przenośnego miejsca na dane, a może zwyczajnie szukacie sposobu na backup? W każdej z wymienionych sytuacji nowy Memory Center od Intenso sprawdzi się doskonale.

IntensoMemoryCenter5TB750x300

Kiedyś magazynowaliśmy masowo pliki z muzyką w formacie MP3 oraz filmy (z niekoniecznie oficjalnych źródeł), które to zajmowały całkiem pokaźną przestrzeń dyskową. Dziś korzystamy głównie ze streamingu wspomnianych materiałów i problem ten nie powinien dotyczyć współczesnego użytkownika. Niestety – dotyczy. Szczególnie jeśli przechowujemy zdjęcia oraz nagrania wideo własnego autorstwa.

„Ale jak to? Przecież zdjęcia nie zajmują zbyt dużo…” – tak myśli spora grupa moich znajomych. Jest w tym trochę racji, a właściwie to było, gdyż kiedyś fotografie potrzebowały od kilkudziesięciu do kilkuset Kb, zaś pełnometrażowe filmy w rozdzielczości 720p (to i tak robiło wrażenie) ograniczały się do ok. pół GB, nie mówiąc już o autorskich nagraniach.

IntensoMemoryCenter5TB

Dziś w smartfonach montuje się potężne aparaty, dla których kilkanaście megapikseli na fotce czy wideo w FullHD, a niekiedy i 4K nie robią wrażenia. Cóż – to wszystko wymaga coraz większej przestrzeni. Dla przykładu w HTC Desire i matrycy o rozdzielczości 13 milionów pikseli pojedyncze zdjęcia zajmuje od 5 do 9 MB. Sporo w porównaniu do „przeszłości”.

Jeśli chcielibyśmy magazynować tego typu dane, powinniśmy wyposażyć się w odpowiedni nośnik. W takich przypadkach najlepiej sprawdzają się przenośne magazyny danych. Jednym z ciekawszych jest najświeższa propozycja Intenso, czyli Memory Center 5 TB.

Ów produkt to ważąca 650 gramów niewielka skrzynka wykonana z tworzywa sztucznego, w której umieścimy nawet 5 terabajtów danych. Mało tego, dzięki USB 3.0 zrobimy to z prędkością 75 MB/s (odczyt 85 MB/s). Poniżej pełna specyfikacja techniczna:

  • Rozmiar kieszeni: 3,5″ (8,89 cm)
  • Materiał: tworzywo sztuczne
  • Zasilanie: zasilacz sieciowy (12V-1.5A)
  • Maksymalna prędkość odczytu: 85,00 MB/s (570 x)
  • Maksymalna prędkość zapisu: 75,00 MB/s (503 x)
  • Waga: 650g
  • Format plików: FAT 32

Zważając na stosunkowo niską, wynoszącą 500 zł cenę, produkt wydaje się więcej niż atrakcyjny. Jeśli szukacie przenośnego banku danych – gorąco polecam.

Źródło: Informacja prasowa – Intenso.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...