olympus 750x300 1

Olympus przedstawia teleobiektyw dla pasjonatów

Wszyscy, którzy parają się fotografią na tyle profesjonalnie, że nie ograniczają się do ustawień auto, wiedzą co to znaczy targać ze sobą kilka obiektywów. Czasem warto poszukać sprzętu, który waży odrobinę mniej niż mały owczarek niemiecki. Olympus właśnie coś takiego przygotował.

 
olympus 750x300 1
Już na wiosnę ma pojawić się nowy teleobiektyw dla systemów Mikro Cztery Trzecie. M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO, bo to o nim mowa, stanowił będzie nie lada gratkę dla fotografów. Nie tylko dlatego, że charakteryzuje go doskonała specyfikacja, ale dlatego, że w porównaniu do konkurencyjnych obiektywów jest nieprzyzwoicie lekki.
Obiektyw waży nieco ponad kilogram (1270 g) i mierzy zaledwie 227 milimetrów, co czyni z niego wyjątkowo mobilny sprzęt. W podróży jest to ogromna zaleta. Konfiguracja soczewek obejmuje 17 elementów w 10 grupach. Ostrość złapiemy już w odległości 1,4 metra, a powiększenie wynosi 0,48x. Ogniskowa od 14 do 600 mm zapewni, że na fotografii znajdziemy dokładnie to, czego potrzebujemy. Minimalna przesłona to 1:4.0, a maksymalna 1:22.
 
olympus 750x300 2
Olympus zapewnia, że obiektyw najlepiej sprawdza się z aparatami OM-D E-M1 oraz OM-D E-M5 Mark II. Chodzi o stabilizację obrazu, która w tych sprzętach jest 5-osiowa, a tym samym pozwala na wykorzystanie tej z  M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm. Obiektyw posiada bowiem wbudowaną stabilizację, która redukuje drgania przy robieniu zdjęć „z ręki”, a przycisk do jej uruchomienia znajdziemy na obudowie.
Również tam udało się umieścić przełącznik pozwalający na wybór punktu ostrości oraz przycisk L-Fn, do którego można przypisać jedną z 27 funkcji aparatu. Dodatkowo obiektyw odporny jest na złe warunki atmosferyczne, czyli robienie zdjęć na zewnątrz nie powinno w żaden sposób uszkodzić sprzętu. Mimo wszystko, zalecamy ostrożność w użytkowaniu. M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO kosztować ma bowiem 11 990 złotych, a w sprzedaży pojawi się już w marcu.
Źródło: Olympus
Fot: jw.

_______________________
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na sprzęt Foto/Video.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...