[IO18] Rozszerzona rzeczywistość trafi do Google Maps!

Na Google I/O 2018 nie mogło zabraknąć tematu Google Maps, które w najbliższym czasie wzbogacą się o zakładkę “For you”. Ja czekam jednak na inną nowość zapowiedzianą przez giganta z Mountain View. Tak, rozszerzona rzeczywistość zmierza do tytułowej usługi.

Mapy Google to jedna z tych aplikacji, z których zrezygnować bym zwyczajnie nie potrafił. Uważam, że usługa nie ma sobie równych, a możliwości i wygodę, jakie mi zapewnia, pozwalają na szybsze odnalezienie interesujących miejsc, łatwiejsze nawiązanie kontaktu oraz prostą, acz efektywną nawigację pieszą i samochodową. Każda nowość, mająca trafić do Google Maps wzbudza moją ciekawość. Nie inaczej jest z nowo zapowiedzianym ficzerem.

Rozszerzona rzeczywistość w nawigacji to strzał w dziesiątkę

Pierwszą rzeczą, która trafi do Map Google, jest zakładka, w której pojawią się informacje o miejscach zyskujących w ostatnim czasie popularność. Na samej górze zaznaczone zostaną punkty najatrakcyjniejsze dla danego użytkownika. Google chwali się nawet 98-procentową skutecznością przewidywania. Świetnie, szczególnie że ficzer trafi do aplikacji już niebawem. Mnie interesuje jednak coś zupełnie innego.

Okazuje się, że do nawigacji w mapach Google zawita rozszerzona rzeczywistość. Tak, na obraz z kamery zostaną nałożone wskazówki do nawigacji pieszej, dzięki którym bez problemu trafimy w interesujące nas miejsce. Co ważne, poza obrazem oraz wskazówkami, które zajmą górną cześć ekranu, u dołu aplikacji znajdziemy przyjemnie wkomponowane mapy.

Niestety, Google nie podało nawet przybliżonego terminu, w którym moglibyśmy spodziewać się pojawienia AR w aplikacji Mapy.

Źródło: Google

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...