[IO18] Zdjęcia Google poprawią twoje fotografie, ale to nie koniec nowości

Usługa Zdjęcia Google to potężna platforma, na której użytkownicy mogą przechowywać, edytować, udostępniać oraz katalogować wykonane przez siebie fotografie. Automatyzacja i SI zawarte w nowe wersji aplikacji uczynią Zdjęcia jeszcze przyjemniejszym miejscem.

Zdjęcia Google

Przypomnę po raz kolejny — tegorocznym hitem, który, jak sądzę utrzyma się jeszcze przez lata, jest sztuczna inteligencja i jej wykorzystanie w dniu codziennym. Google podczas I/O 2018 pokazuje praktyczne zastosowania uczenia maszynowego. Weźmy takie Zdjęcia Google.

Zdjęcia Google będą bezkonkurencyjne

Google Photos już dziś stanowią potęgę. Darmowe miejsce na fotografie, świetny edytor, podpowiedzi, kolaże oraz udostępnianie potrafią zachęcić niejednego sceptyka. Teraz Zdjęcia Google będą jeszcze lepsze.

Pierwsza funkcja, o której trzeba wspomnieć to sugestie. Google rozpozna osobę na zdjęciu i zaproponuje udostępnienie wybranych fotek konkretnym osobom. To jednak nie wszystko, gdyż SI przeanalizuje twoje zdjęcia i podczas ich przeglądania zasugeruje kadrowanie, zmianę barw, poprawę ekspozycji, a nawet przerobienie zdjęcia dokumentu na plik PDF.

Trzymacie w szufladach stare czarno-białe zdjęcia swoich dziadków lub rodziców? Nic nie stoi na przeszkodzie, ku temu, by je pokolorować. Nie potrzeba do tego żadnej tajemniej wiedzy. Wystarczy aplikacja Zdjęcia Google, która zrobi to dla was.

Uaktualnienie trafi do użytkowników w ciągu najbliższych miesięcy.

Źródło: Google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...