You are here
W iOS 12 dzwoniąc na numer alarmowy wyślesz ratownikom swoją lokalizacje artykuły News 

W iOS 12 dzwoniąc na numer alarmowy wyślesz ratownikom swoją lokalizacje

W iOS 12 pojawi się coś, co znacząco podniesie poziom bezpieczeństwa użytkowników iSprzętu. Nowość związana jest z połączeniami na numer alarmowy 911, podczas których pracownicy centrum ratunkowego otrzymają dokładne dane lokalizacyjne urządzenia ofiary wypadku lub przestępstwa. Pytanie, dlaczego nowość wprowadzana jest dopiero teraz?

iOS 12

Mamy 2018 rok i zachodzę w głowę, jakim cudem tytułowe rozwiązanie trafia do systemów mobilnych dopiero teraz. Czyżby dopiero iOS 12 był w stanie obsłużyć wspomnianą technologię? Okazuje się, że problem stoi po stronie instytucji zarządzających ratownictwem.

iOS 12 wyśle lokalizację ratownikom

Połączenia na numer alarmowy w USA — 911 będą wiązały się z automatycznym wysyłaniem lokalizacji w czasie rzeczywistym. Do określenia lokalizacji zostaną użyte dane z modułu GPS, Wi-Fi oraz stacji bazowych operatorów sieci komórkowych. To rozwiązanie nie tyle potrzebne, ile konieczne. Podczas przykrych zdarzeń losowych ciężko bardzo często ciężko jest określić z dużą dokładnością, gdzie dokładnie się znajdujemy. To wydłuża czas potrzebny ratownikom do udzielenia pomocy. Nowa funkcja iOS poprawi bezpieczeństwo i czas reakcji, co powinno cieszyć wszystkich. Wszystkich mieszkających w Stanach Zjednoczonych…

Zgadza się. Ficzer nie trafi na razie do Polski ani Europy. Nie powinniśmy winić za to Apple. Jak wspomniałem, problemem są urzędy, w których bardzo często używa się leciwego już sprzętu niedostosowanego do obecnych standardów. Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać poprawy tej sytuacji.

Źródło: Mashable, Apple

Related posts

Leave a Comment