You are here
iPad jako zewnętrzny monitor? Apple pracuje nad nową funkcją macOS Aplikacje artykuły News Sprzęt 

iPad jako zewnętrzny monitor? Apple pracuje nad nową funkcją macOS

Apple pracuje nad natywną funkcją, która pozwoliłaby na wykorzystanie tabletów iPad jako zewnętrznego monitora dla komputerów klasy Mac. Nowość może zadebiutować przy okazji premiery macOS 10.15.

iPad
fot. Pixabay

Możliwość użycia iPada jako dodatkowego monitora nie jest czynnością niewykonalną. Za sprawą aplikacji takich jak Duet możemy dokonać wspomnianego rozszerzenia, ale jest to rozwiązanie zewnętrzne. Korzystniej i co ważne — bezpieczniej wypadają rozwiązania natywne, wbudowane w system. Jak donosi serwis 9to5Mac, takowe ma się pojawić przy okazji nadchodzącej premiery macOS 10.15.

iPad posłuży za monitor

Samo wprowadzenie tytułowej funkcji z pewnością ucieszy osoby użytkujące komputery pracujące pod kontrolą systemów macOS, ale wypada w tym miejscu wyjaśnić pewną kwestię. Otóż narzędzie opracowywane przez Apple nie będzie działało tak, jak czynią to dostępne na rynku zewnętrzne narzędzia. Ograniczenia nie oznaczają, że funkcja będzie działać źle. Przeciwnie, skupienie na poszczególnych elementach może oznaczać większe dopracowanie produktu.

W przypadku opcji opracowanej przez Apple iPad lub zewnętrzny monitor będzie służył wyłącznie do wyświetlania konkretnej aplikacji. O ile w przypadku monitora wygląda to na ordynarne ograniczenie jego funkcjonalności, o tyle iPad powinien idealnie sprawdzić się jako dodatkowa przestrzeń robocza do aplikacji.

Nowość ma zadebiutować już w nadchodzącej wersji systemu macOS. Jeśli szukacie tabletów, komputerów lub smartfonów z logo nadgryzionego jabłka na obudowie, koniecznie odwiedźcie nasz sklep internetowy.

Źródło: 9to5mac

Related posts

Leave a Comment