Assassin’s Creed Unity za darmo

Assassin’s Creed Unity za darmo na PC – cudowny gest od Ubisoft

To, co wydarzyło się ostatnio w Paryżu, czyli pożar katedry Notre Dame, wywołało poruszenie na całym świecie. Na żywo tragedię obserwowały miliony osób i tyle samo stwierdziło, że koniecznie trzeba zabytek odbudować i przywrócić mu świetność. Datki płyną z różnych stron, a swoje dorzuciło także Ubisoft. A dodatkowo, udostępniono Assassin’s Creed Unity za darmo w wersji na komputery osobiste.

Assassin’s Creed Unity za darmo

Jest wiele gier na świecie, których akcja dzieje się w Paryżu. Zresztą to przecież miasto, które przyciąga nie tylko turystów, ale także i artystów. Filmy, sztuki teatralne czy książki. Tysiące artystów umiejscawiało akcję swoich dzieł właśnie w tym mieście. Wśród tych dzieł, znalazło się także Assassin’s Creed Unity, którego akcja rozgrywa się w 1789 roku. I choć sama produkcja nie jest już nowością, to i tak powinno cieszy to, co właśnie zrobiło Ubisoft.

Assassin’s Creed Unity za darmo

Firma postanowiła podzielić się ze swoimi fanami produkcją rozgrywającą się w Paryżu. Ma to oczywiście związek ze wspomnianym już pożarem katedry Notre Dame. I tak, Assassin’s Creed Unity za darmo na PC, jest już do pobrania na stronie producenta (wystarczy wejść pod TEN ADRES). Czy jest to obwarowane jakimiś warunkami? Tak, ale to głównie ramy czasowe. Tytuł można bowiem ściągnąć tylko do 25 kwietnia do godziny 9:00. Należy też mieć konto Uplay, ale dla PC-towców to chyba nic nowego. W końcu serwis firmy nie jest nowinką na rynku i wiele osób korzystało z niego już wcześniej. Ważne jest to, że produkcja zostanie w bibliotece Uplay już na zawsze.

Jedyne więc co trzeba zrobić, to ją ściągnąć. Nawet jeżeli nie mamy teraz czasu na to, żeby przenieść się do Paryża z końca XVIII wieku. Assassin’s Creed Unity to bowiem jedna z ciekawszych odsłon serii, która rozwijana jest od wielu już lat. To także doskonały przykład na to, jak można odwzorować strukturę miasta. W grze przyjdzie nam bowiem odwiedzać różne jego punkty, ale i obserwować zachowania jego mieszkańców. Tak różne od tego, do czego dziś możemy być przyzwyczajeni. Samo Ubisoft, oprócz tego, że udostępniło Assassin’s Creed Unity za darmo, postanowiło jeszcze wspomóc odbudowę samej katedry. Firma przeznaczy na ten cel aż 500 tysięcy Euro. To ogromna kwota, choć patrząc na skalę zniszczeń, to zaledwie kropla w morzu potrzeb.

Katedra Notre Dame i Paryż

Największą z atrakcji Assassin’s Creed Unity jest możliwość zwiedzenia katedry Notre Dame. Twórcy bardzo dokładnie odwzorowali budynek na potrzeby swojej produkcji, więc gracze mają możliwość zobaczenia go w zupełnie inny i nietypowy sposób. Nad dokładnym odwzorowaniem budynku w grze pracowała Caroline Miousse i zajęło jej to prawie dwa lata. I mówimy tutaj zarówno o wnętrzu katedry, jak i o jej zewnętrznej fasadzie. Widać więc, że Ubisoft nie zrobiło produkcji „na odwal się”, ale zainwestowało w nią ogromne pieniądze. I to widać na każdym kroku podczas zwiedzania Paryża.

Zresztą nie tylko katedra Notre Dame została dokładnie odwzorowana. Przez wiele miesięcy przeglądano i badano mapy ówczesnego miasta, by jak najlepiej oddać jego topografię. Nakład pracy był więc ogromny, bo do pracy zatrudniono nawet historyków, żeby badali stare pisma. Gracze mogą tego nawet nie zauważy, bo najważniejsza jest przecież rozgrywka, ale to bardzo dobrze, że udało się Ubisoft oddać ducha miasta. Teraz, nawet jeżeli tytuł przechodziło się już wielokrotnie, odwiedziny miasta mogą wyglądać inaczej. Można po prostu po nim… pospacerować. Poprzyglądać się zabytkom, które wtedy oczywiście jeszcze nimi nie były, choć sama katedra powstała w 1163 roku. Przynajmniej wtedy rozpoczęto jej budowę. Assassin’s Creed Unity za darmo na PC to więc doskonała okazja, by zobaczyć Paryż, nie ruszając się z domu. Skorzystacie?

Nowe gry oraz PC-ty i laptopy, które pozwolą wam w nie zagrać, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Ubisoft / Twitter / The Verge / Wikipedia / Opracowanie własne

Dodaj komentarz

1246 More posts in Gry category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....