iPhone

Nieprędko zobaczymy iPhone’a z 5G

Zrobiło się nieprzyjemnie. Apple ma poważne problemy z pozyskaniem dostawców modemów 5G dla iPhone’ów. Qualcomm oraz Samsung odrzuciły propozycję Sadowników i nic nie wskazuje na to, aby Huawei miało postąpić inaczej.

iPhone
fot. Pixabay

Technologia 5G w ciągu najbliższego roku stanie się niemalże standardem, podobnie jak LTE. Giganci branży starają się o wprowadzenie na rynek urządzeń obsługujących rzeczoną sieć, ale nie każdemu „tytanowi” przychodzi to z łatwością. Okazuje się, że Apple ma poważne problemy z pozyskaniem dostawcy na chipy 5G, które mogłyby znaleźć się w nadchodzących iPhone’ach. To oznacza opóźnienia, duże opóźnienia.

Najbliższe generacje iPhone’ów bez 5G

Electronic Times podaje, że zarówno Samsung, jak i Qualcomm nie chcą zdeklarować się w kwestii dostaw chipów 5G dla Apple. Pierwszy producent ledwo wyrabia z produkcją układów, zaś Qualcomm prowadzi z Apple otwartą wojnę patentową uniemożliwiającą jakąkolwiek współprace. To mocno komplikuję sprawę, gdyż w grze został w takim razie jedynie Huawei.

Z Chińczykami sprawa jest o tyle trudna, że firma niezbyt chętnie udostępnia swoje autorskie rozwiązania i nic nie wskazuje na to, że w przypadku Apple mogłoby się to w jakikolwiek sposób zmienić. Dochodzi do tego sprawa rywalizacji o miejsce na rynku mobilnym. Huawei planuje w niedługim czasie stanąć na podium, a jeśli ma się to udać, firma nie może pomagać swojej konkurencji.

Biorąc pod uwagę wszystko powyższe, można dojść do wniosku, że Apple nie może zrobić nic innego, jak spróbować stworzyć własnościową technologię. To, rzecz jasna, potrwa i opóźni debiut pierwszego iPhone’a z 5G.

Źródło: GSMArena

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....