You are here
Gearbest wprowadza płatność przy odbiorze w Polsce! artykuły News 

Gearbest wprowadza płatność przy odbiorze w Polsce!

Polska okazuje się ważnym dla Gearbest rynkiem. Sklep zdecydował się jako jednym z pierwszych udostępnić Polakom możliwość płatności za przesyłkę bezpośrednio przy odbiorze. Oczywiście, chcąc skorzystać z nowej formy rozliczenia, trzeba spełnić kilka warunków.

Gearbest
fot. Gearbest

W kwestii zakupów przez internet wśród Polaków można zaobserwować kwestie. Pierwsza to sympatia do nabywania towarów z Chin, druga to preferowanie płatności przy odbiorze. Niestety, w przypadku Gearbest połączenie obydwu było dotychczas niemożliwe. Platforma nie oferowała rzeczonej opcji, ale to właśnie się zmienia.

Zakupy w Gearbest z płatnością przy odbiorze

Nowy, przynajmniej dla Gearbestu w Polsce system płatności oznaczony jest jako „COD”. Dlatego też, jeśli szukacie możliwości dokonywania zakupów z opcją płatności przy odbiorze, powinniście wybierać oferty oznaczone wspomnianymi znakami. Warto w tym miejscu dodać, że wspomniana opcja dotyczy wyłącznie zarejestrowanych użytkowników i co ciekawe, to nie koniec „warunków”.

Gearbest
fot. Gearbest

Minimalna kwota zamówienie nie może być niższa nią 75 złotych, zaś maksymalna wyższa niż 380 złotych. Mimo otwartości sklepu Gearbest klienci będą mogli realizować tylko dwa zamówienia z płatnością przy odbiorze jednocześnie. Adres dostawy powinien być wypełniony w języku polskim.

Niestety, płatności przy odbiorze obarczone są pewnym ryzykiem dla sprzedających. Klienci często nie odbierają przesyłek lub rezygnują jeszcze przez ich finalnym dostarczeniem. To generuje koszty, przez które traci zarówno sprzedawca, jak i platforma. Gearbest chce się przez tym zabezpieczyć, dlatego też, jeśli klient zachowa się w rzeczonej kwestii „nieetycznie”, zostanie pozbawiony możliwości późniejszego wybierania opcji COD. Uczciwe? Uczciwe.

Ze szczegółami możecie zapoznać się na stronie Gearbestu.

Źródło: Gearbest

Related posts

Leave a Comment