iPhone

iPhone 7 i 8 z zakazem sprzedaży w Niemczech

Problemów Apple z Qualcommem ciąg dalszy. Po udanej batalii sądowej w Chinach, w wyniku której na tamtejszym rynku zakazano sprzedaży smartfonów firmy, przyszła pora na naszych zachodnich sąsiadów. Sąd w Monachium, przychylając się do wniosku Qulacomma, zdecydował o zakazie sprzedaży iPhone’ów 7 i 8 w Niemczech.

iPhone

Ciąg dalszy sporów na linii Apple — Qualcomm zdaje się nie mieć końca. Wszystko przez decyzję sadowników o niekorzystaniu w iPhone’ach z kilku rozwiązań producenta układów. Od tej pory producent popularnych Snapdragonów mści się na gigancie z Cupertino. Ledwo co zdążyłem wam przekazać informację dotyczącą blokady sprzedaży iPhone’ów na terenie Chin, a kolejny sąd wydał podobne orzeczenie. Kolejnym zakazem, tym razem niemieckim, miałby zostać objęty iPhone 7 oraz 8, których.

iPhone zakazany w Niemczech?

Powody, dla których iPhone’y 7 oraz 8 mają zostać objęte zakazem sprzedaży na terenie Niemiec, są nieco inne, niż te, które dotyczyły sporu w Chinach. Tym razem Qualcomm oskarżą Apple o korzystanie z narzędzia pozwalającego na lepsze zarządzanie baterią (envelope tracking). Jak łatwo zgadnąć, patent związany ze wspomnianą technologią należy do chińskiego giganta.

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny i Apple może się od niego odwołać, co na pewno uczyni. Jaki będzie finał sprawy, przekonamy się już niebawem.

Źródło: CNBC

Grafika

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...