iPhone 8

iPhone 8 i 7 bez przejściówki audio. Apple zrobiło to po cichu

Apple rzadko kiedy potrafi mnie tak negatywnie zaskoczyć. Tym razem firmie się to zwyczajnie udało. Sadownicy postanowili zrezygnować z dodawania przejściówki audio do zestawów sprzedażowych z iPhone 8 oraz wcześniejszych. Co ważne, nikt nie poinformował o tym fakcie klientów.

iPhone 8

W serwisie Reddit pojawił się wątek założony przez jednego z pracowników amerykańskiej sieci komórkowej Verizon. Temat skupia się na zmianie w zestawie sprzedażowym smartfonów iPhone 8 oraz iPhone 7 (oraz wersji z Plusem), które zubożały o przejściówkę audio. Klienci uczestniczący w internetowej dyskusji zdają się potwierdzać doniesienia założyciela posta.

iPhone 8 i 7 sprzedawane bez przejściówki

Premiera smartfona iPhone 7 przyniosła wielkie zmiany w kwestii audio. Apple zdecydowało się usunąć gniazdo Jack 3.5 mm z obudowy. Od tej pory do zestawów sprzedażowych dodawane były słuchawki ze złączem Lightning oraz specjalna przejściówka umożliwiająca podłączenie klasycznych słuchawek. Rok później przy okazji debiutu iPhone’ów 8, 8 Plus oraz X sytuacja utrzymywała się. Dopiero tegoroczne smartfony Apple zostały pozbawione jednego z ważniejszych elementów zestawu sprzedażowego. Tak oto pożegnaliśmy przejściówkę audio. Niestety, to nie koniec historii.

Apple po cichu zmieniło zawartość opakowań ubiegłorocznych modeli iPhone 8, 8 Plus oraz modeli wcześniejszych. Mało tego — z opakowań usunięto informację sugerującą, że takowy dodatek znajduje się w opakowaniu. Sprytne, ale czy etyczne?

Kontrowersja czy błahostka?

Fakt, firma zaskoczyła mnie negatywne, ale nie widzę w tym specjalnego problemu. Rynek ewoluuje, a wraz z nim zmieniają się konstrukcje oraz akcesoria. Apple sprzedaje smartfony w zestawie ze słuchawkami ze złączem Lightning. Jeśli ktoś zamierza podłączyć do kupionego u sadowników smartfona akcesoryjne słuchawki, musi uszczuplić swój portfel o kwotę 39 złotych, bo tyle kosztuje brakująca przejściówka audio. Czy dla osoby wydającej kilka tysięcy na smartfon, wspomniana kwota stanowi problem? Odpowiedzcie sobie sami.

Źródło: Reddit

Grafika

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...