Nokia 3.1 Plus

Nokia 3.1 Plus z Android One oficjalnie

HMD Global, czyli obecny właściciel tytułowej marki smartfonów przygotował dla swoich klientów kolejne urządzenie. Nokia 3.1 Plus, bo tak nazywa się sprzęt, jest propozycją czysto budżetową, ale niech nie zmyli was cena. Rzeczona elektronika stanowi część programu Android One, a to gwarantuje szybkie aktualizacje przez co najmniej dwa lata od premiery.

Nokia 3.1 Plus

Nokia radzi sobie coraz lepiej, ale nie spoczywa na laurach. Firma działa na rynku mobilnym niezwykle prężnie i nie wygląda na to, żeby tempo wprowadzania nowości do portfolio miało zwolnić. Dziś jesteśmy świadkami kolejnej premiery HMD Global.

Nokia 3.1 Plus budżetowiec ze wsparciem Google

Urządzenie nie jest może sprzętem najwyższych lotów, ale pamiętajmy, że na rynku Indyjskim kosztuje mniej niż 600 złotych. Uprzedzę pytanie — tak, smartfon trafi do Europy. W tej kwocie trudno oczekiwać wyszukanego designu oraz mocnych podzespołów. Niemniej, Nokia 3.1 Plus jest urządzeniem urokliwym. Specyfikacja nie zachwyca, ale pamiętajmy, że telefon jest częścią programu Android One. Oznacza to całkiem niezłe, bo kilkuletnie wsparcie oraz świetną optymalizację oprogramowania, o którą dba, a jakże, sam wujek Google. Przejdźmy do szczegółów technicznych.

Nokia 3.1 Plus otrzymała 6-calowy ekran o proporcjach 18:9. Oznacza to, że na wyświetlaczu zmieści się znacznie więcej treści. Niestety, rozdzielczość to tylko HD+, a więc może okazać się, że niektóre czcionki są nieco poszarpane. Jest to oczywiście “do przełknięcia” podobnie jak układ MediaTek Helio P22 oraz 2 lub 3 GB RAM. Zdjęcia wykonane podwójnym aparatem głównym (13 i 5 Mpix) oraz przednią kamerką do selfie o rozdzielczości 8 Mpix i świetle f/2.4 zapiszemy na 16 lub 32 GB pamięci eMMc 5.1, lub na karcie micro SD.

  • Akumulator 3500 mAh
  • Bluetooth 4.2
  • Wi-Fi b/g/n
  • GPS
  • LTE
  • Skaner linii papilarnych
  • Wymiary 156,88 x 76,44 x 8,19 mm
  • Waga 180 gramów

Źródło: HMD Global / Nokia

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...