iPhone 8

iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus oficjalnie

Stało się — Apple zaprezentowało na dzisiejszej konferencji dwa nowe smartfony. Nie są to, jak początkowo podejrzewano modele 7s oraz 7s Plus, a iPhone 8 oraz 8 Plus. Urządzenia zrobiły na mnie ogromne wrażenie i choć gwiazdą wieczoru był iPhone X, o którym przeczytacie w osobnym wpisie, uważam ewolucję smartfona Sadowników za idealnie trafiającą w potrzeby userów… iUserów.

iPhone 8

Podczas konferencji zdarzało mi się “zerkać” do aplikacji Twittera i byłem, delikatnie mówiąc zniesmaczony. Wielu obserwatorów uznało design nowych iPhone’ów za wtórny i niewiele wnoszący względem modelu 6 oraz 6s. Choć dostrzegam pewne podobieństwo, nie mogę zgodzić się w pełni z tym, co przeczytałem. Na szczęście jest to chyba jedyny “hejt” dotykający nowe smartfony Sadowników.

iPhone 8 — konfiguracja

Konstrukcja w lwiej części pokryta została szkłem, czyli wracamy do czasów iPhone 4 oraz 4s, ale spokojnie, tym razem Apple obiecuje, że szło użyte do produkcji urządzenia, jest najbardziej wytrzymałym w świecie smartfonów. W środku urządzenia znajdziemy aluminiową ramkę oraz stalowe elementy. Dlaczego Apple zdecydowało się na szkło? Odpowiedź jest stosunkowo prosta i oznacza chęć implementacji funkcji ładowania bezprzewodowego. Ja to kupuję.

Przekątne ekranu iPhone 8 oraz wersji z Plusem nie uległy zmianie w stosunku do tych stosowanych w ubiegłorocznych modelach. Mam tutaj 4,7 oraz 5,5-calowe wyświetlacze IPS LCD. Podoba mi się jednak to, że firma zastosowała technologię True Tone, która pozwala na dostosowanie jasności wyświetlacza oraz prezentowanych na nim barw do otoczenia, w którym przebywa użytkownik. Warto wspomnieć również o wbudowanych głośnikach stereo, które trafiły do obydwu wersji urządzenia.

iPhone 8

Sprzęt napędzany jest nowym sześciordzeniowym 64-bitowym układem Apple A11 Bionic, który w połączeniu z nową grafiką (o 30% szybszą, niż tą znaną z A10) oraz pamięcią od 64 do 256 GB zapewni konkretną wydajność.

Aparaty

iPhone 8

Tutaj Apple zaszalało i chciałbym poświęcić aparatom oddzielny wpis, który pojawi się “u nas” dopiero jutro. Dziś nadmienię jedynie, iż iPhone 8 został wyposażony w potężny 12-Mpix aparat z nowym sensorem i optyczną stabilizacją obrazu, który cechuje szybki i niezwykle sprawny autofokus radzący sobie nawet w nocnych sceneriach. W przypadku iPhone 8 Plus mówimy o dwóch 12-Mpix kamerach, które pozwolą na uzyskiwanie trybu portretowego oraz… zjawiskowych efektów zabawy światłem. Do tego wrócimy jednak jutro. Uwierzcie — jest się czym ekscytować.

Przedsprzedaż ruszy już 15 września 2017 roku, ale na odbiór będzie trzeba poczekać aż do 22 września. Ceny zaczynają się od 699 dolarów, a kończą na 799 dolarach (3479 — 5729 zł).

Źródło: Apple

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...