iPhone

iPhone najbardziej pożądanym przez nastolatków smartfonem, twierdzi Piper Jaffray

Amerykańska firma Piper Jaffray opublikowała wyniki swoich najnowszych badań, z których wynika, że to właśnie iPhone jest wśród nastolatków najbardziej pożądanym smartfonem. Ciekawe, jak wyglądałyby dane po przebadaniu Polskich ankietowanych.

iPhone

Urządzenia z logiem nadgryzionego jabłka na obudowie wzbudzają zachwyt i jest to czymś absolutnie normalnym. Jest to przecież klasa premium, którą możemy porównywać do konkurencji w postaci flagowców z Androidem. Te również są obiektem westchnień, przynajmniej w Europie.

iPhone królem nastolatków

Firma Piper Jaffray publikuje co sześć miesięcy dane będące wynikami badań. Najnowsze statystyki pokazują, że aż 76 procent nastolatków zamieszkujących Stany Zjednoczone używa smartfonów od Apple. Mówimy tu o znacznej progresji w stosunku do danych z 2015 i 2014 roku, co powinno cieszyć sadowników. To jednak nie wszystko, gdyż wyniki pokazują, że aż 81 procent badanych planuje zakup iPhone’a jako swojego następnego smartfona.

Badania przeprowadzono na grupie 5 500 nastolatków z USA, których średnia wieku oscylowała wokół 16 lat. Oznacza to, że “jabłuszko” jest niezwykle popularne wśród wspomnianej grupy i wygląda na to, że zainteresowanie produktem będzie wzrastać. Przyznam, że jest to zaskakujące, zwłaszcza że firma traci na innowacyjności. Skąd więc biorą się tak “dobre” wyniki?

Jedynym sensownym wyjaśnieniem wyników popularności iPhone’ów wśród nastolatków jest postawa Apple. Ta pokazuje, że dla firmy liczą się funkcje, z których korzysta młodzież. Naklejki, emotki, rozbudowany komunikator iMessage oraz ostatnia premiera Clips — wszystko to idealnie wpisuje się w młodzieżowe trendy.

Gdyby badania przeprowadzono w Polsce..

Polskie statystyki z pewnością prezentowałyby odmienne dane. Choć iPhone dalej stanowiłby urządzenie, którego pragną nastolatkowie, mało który z ankietowanych wskazałby go jak swój następny smartfon. Choć na ulicy widuje się (u nastolatków) coraz większą liczbę droższych smartfonów, to jednak w Polsce królują średniaki i budżetowce.

Źródło: MacRummors

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...