Ranking Laptop Mag

Ranking Laptop Mag — Apple spada na piąte miejsce, które dzieli z Acerem

Ranking Laptop Mag to dowód na spadek zainteresowania komputerami przenośnymi od Apple, czyli MacBookami. Ich atrakcyjność ocenia się porównywalnie do produktów Acera, co mnie osobiście zszokowało.

Ranking Laptop Mag

Ranking Laptop Mag to świetne źródło wiedzy na temat tego, jak oceniane są komputery przenośne. Naturalnie metodyka badań nie jest idealnym odzwierciedleniem sytuacji rynkowej, o czym trzeba pamiętać. Ja “badania” traktuje jako sygnał, sugerujący co może spotkać w kolejnych latach daną markę.

Najnowsze statystyki pokazują niemałe przetasowanie na rynku urządzeń mobilnych w postaci notebooków. Okazuje się, że nietrafne decyzje Apple mogą odbić się na popularności MacBooków, które w rankingu plasują się na równi z produktami Acera.

Ranking Laptop Mag a sprawa Apple

Obecnie “najlepszymi” laptopami są produkty Lenovo, czemu nie sposób się dziwić. To zadowalające urządzenia w sensownych cenach oferowane przez największego producenta komputerów. Zaraz za nim plasuje się Asus, Dell oraz HP, czyli “śmietanka”, która w oczach użytkowników uznana jest za atrakcyjną. Jak łatwo zauważyć, brakuje tutaj Apple, które obejmowało pierwsze miejsce przez okres pięciu lat…

Obecny “wynik” sadowników równy 78 na 100 możliwych do uzyskania punktów pozwala umieścić firmę na miejscu piątym, które dzieli razem z Acerem. Rozbieżność jakościowa pomiędzy producentami jest oczywista, ale najwyraźniej użytkownicy sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka zbyt mocno poirytowani decyzjami Apple’a postanowili go “ukarać”. O jakie decyzje chodzi?

Ranking Laptop Magodzwierciedla zmiany, jakie zaszły w komputerach typu MacBook na przestrzeni ostatnich lat. Najnowsze konstrukcje przenośnych maszyn sadowników pozbawiono wielu użytecznych portów. Najgorsze, że mówimy o wersjach PRO wspomnianego sprzętu, a więc MacBookach dedykowanych profesjonalistom. Ci, chcąc cieszyć się pełną funkcjonalnością komputera, zostali zmuszeni do nabycia drogich zestawów zawierających przejściówki. Apple sugeruje, aby zrezygnować z kabli na rzecz technologii bezprzewodowej, ale ta nie zawsze sprawdza się w przypadku zaawansowanych zadań. To kłopot, szczególnie że likwidacja portów komputra idzie w parze ze wzrostem jego cen.

Ranking Laptop Mag

Powyższe czynniki spowodowały irytację użytkowników i klientów zainteresowanych kupnem komputerów z logiem nadgryzioiego jabłka w tle. Reasumując — rynek neguje wysokie ceny, przeciętną innowacyjność i usunięcie potrzebnych portów. Nie samą krytyką firma żyje, dlatego też chwali się ją za jakość wykonania produktów, wsparcie oraz wydajność.

Co resztą producentów notebooków?

Lenovo, które to zdobyło pozycję lidera na liście “Ranking Laptop Mag” wspięło się na szczyt z miejsca szóstego, które uzyskało w 2015 roku. To robi wrażenie i pokazuje, co tak naprawdę liczy się na fanów elektroniki użytkowej.

Całkiem nieźle wypada także Asus oraz Dell, które oceniane są niezwykle wysoko. Wspomniane firmy “zamieniły” się miejscami w rankingu, ale jako że mówimy o jednostopniowej przewadze, różnica pomiędzy nimi jest znikoma.

Za czołówką plasują się MSI, Razer, Samsung oraz Microsoft. Powody tak niskich pozycji to licząc w powyższej kolejności:

  • Stosunek ceny do jakości
  • Nikłe wsparcie techniczne
  • Design

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat metodyki badań, które prowadzą do listy “Ranking Laptop Mag” odsyłamy was do źródła.

Na koniec dodam tylko, że w zależności od rynku, zadowolenie klientów z poszczególnych marek może prezentować się odmiennie.

Źródło: Laptopmag.com

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...