iPhone SE 2

iPhone SE 2 z bezprzewodowym ładowaniem i szklaną obudową

Jeśli tak samo, jak ja, czekacie z zapartym tchem na premierę iPhone SE 2, z pewnością ucieszą was najnowsze informacje dotyczące tegoż 4-calowego cacuszka. Co więcej — rosnąca liczba nieoficjalnych doniesień zdaje się potwierdzać to, że sprzęt faktycznie pojawi się w portfolio produktowym giganta z Cupertino. Do rzeczy.

iPhone SE 2

iPhone SE to najtańszy, a jednocześnie najmniejszy smartfon w ofercie Apple. Co ciekawe, sprzęt sprzedaje się naprawdę dobrze, co może dziwić przeciwników ekranów o skromnych przekątnych. Tak, 4-calowy wyświetlacz jest dla niektórych nie do przyjęcia. Sam, zanim przesiadłem się na SE, użytkowałem smartfon z ekranem o przekątnej 5,5-cala, ale skłamałbym, pisząc, że mniejsze urządzenie obsługuje się niewygodnie. Owszem, konsumpcja multimediów nie jest tak przyjemna, jak na 6-calowym phablecie, jednak w codziennych zastosowaniach SE sprawdza się kapitalnie.

Piszę to w oparciu o stosunkowo częste testy znacznie większych smartfonów. Kluczem jet tutaj system iOS, który jest naprawdę dobrze zoptymalizowany pod kątem mniejszych ekranów. W sieci pojawiają się głosy (poparte grafikami) sugerujące, że iOS 11 nie do końca radzi sobie z dopasowaniem pewnych elementów, jednak ja takowych wad nie odnotowałem. Właśnie dlatego nie mogę doczekać się premiery iPhone SE 2, czyli następcy użytkowanego przeze mnie urządzenia. Czy kupię “dwójkę”? Za wcześnie na odpowiedź, ale opierając moją wiedzę o sprzęcie na przeciekach, sądzę, że jest to bardzo prawdopodobne.

iPhone SE 2 — garść informacji

W serwisie Tekz24 powołującym się na wiarygodne źródła pojawił się wpis, w którym poruszono kilka kwestii związanych z iPhone SE 2. Mało tego, artykuł zawiera również render, który obrazuje to, jak może wyglądać następca modelu SE.

iPhone SE 2 miałby otrzymać szklaną obudowę, czyli zastosowano by tutaj rozwiązanie znane z iPhone’ów 8, 8 Plus oraz X. Przyznam, że jest to wizja kusząca, zwłaszcza że na renderze widzimy, iż stylistyka urządzenia zmieniłaby się tylko nieznacznie. Fani Apple do dziś uważają design modelu 5/5s za wręcz kultowy i najciekawszy w całej historii smartfonów Apple. Szklana obudowa oznacza jeszcze jedno. iPhone SE 2 będzie mógł być ładowany bezprzewodowo. Oczywiście, jeśli Apple zdecyduje się na implementację odpowiednich modułów. SE 2 może zachować pierwotną stylistykę, co mnie osobiście cieszy, ale nie jestem w 100-procentach pewny, czy Apple zaryzykuje oskarżenia o przestarzały design smartfona. Temat pozostaje dla mnie kwestią otwartą.

Szkło i bezprzewodowe ładowanie to nie wszystko

W myśl doniesień iPhone SE 2 otrzyma układ A10 znany z iPhone’a 7, 2 GB pamięci operacyjnej RAM, 32/128 GB pamięci wewnętrznej oraz akumulator o pojemności 1700 mAh (więcej niż w poprzedniku). Aparat główny w dalszym ciągu będzie modułem 12-megapikselowym, ale jestem przekonany o tym, że Apple dopracuje ten element. Odświeżeniu ulegnie za to przednia kamerka do selfie, która wykona ujęcia w rozdzielczości 5 Mpix, a nie jak to miało miejsce wcześniej w rozdzielczości 1,2 Mpix.

Jeśli wierzyć doniesieniom, tytułowy model może zostać zaprezentowany pierwszej połowie tego roku, stawiam na przełom marca i kwietnia. W myśl przecieków cena urządzenia w USA wynosiłaby 400 dolarów, a co za tym idzie — w Polsce sprzęt mógłby kosztować około 2000 złotych, czyli podobnie do poprzednika. Jeśli podobnie, jak ja należycie do grona fanów serii SE musicie uzbroić się w cierpliwość. Kiedy tylko na horyzoncie pojawią się nowe informacje związane z iPhone SE 2, poinformuję was o tym.

Źródło: Tekz24

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...