iPhone SE

iPhone SE najbardziej satysfakcjonującym smartfonem w USA

iPhone SE zdobył najwyższą pozycję na liście najbardziej satysfakcjonujących użytkownika smartfonów w Stanach Zjednoczonych. Wyprzedził nawet sztandarowego iPhone’a 7 Plus oraz flagowce Samsunga z serii Galaxy S.

iPhone SE

iPhone SE nazywany przez wielu edycją specjalną ma już prawie 1.5 roku. Sama konstrukcja jest jednak znacznie starsza, gdyż projektując ją, inspirowano się iPhonem 5S, który na rynek trafił pod koniec 2013 roku. W zasadzie SE jest lekko odświeżoną (ścięte raty obudowy) wersją 5S-a, która została doposażona w wydajny procesor Apple A9 z iPhone’a 6s, 2GB RAM oraz 12 Mpix aparat również z 6S-a. Cóż więc jest w rzeczonym modelu niezwykłego i dlaczego oceniany jest tak wysoko?

iPhone SE królem satysfakcji?

Zanim przejdziemy do omówienia zestwienia prezentującego najbardziej satysfakcjonujące smartfony w USA, chciałbym zatrzymać się przy powodach, dla których iPhone SE znalazł się na niej tak wysoko…

Pierwszą rzeczą, którą wskazują fani tegoż urządzenia, jest ponadczasowy design. Tak, wizualna strona iPhone’a uznawana jest za najlepsze wzornictwo, jakim kiedykolwiek wykazały się smartfony z logiem nadgryzionego jabłka na obudowie. Jako że sam na co dzień użytkuję SE, nie mogę się z powyższym nie zgodzić. Drugim powodem wyboru SE okazuje się rozmiar konstrukcji oraz ekranu. W dzisiejszym świecie urządzenia z wyświetlaczami o przekątnych 5-cali określane są mianem “mini”. Co istotne, zazwyczaj są one o wiele słabsze od większych odpowiedników. To oznacza, że chcąc nabyć urządzenie premium, należy zdecydować się na zakup phabletu. Userzy rzeczonego iPhone’a cenią w nim kompaktowość i poręczność. Cóż, muszę się z tym zgodzić (ostatnim moim smartfonem przed SE był właśnie phablet).

Ostatnim, ale w mojej ocenie ogromnie ważnym argumentem przemawiającym za iPhone SE jest cena. Sprzęt można nabyć w stosunkowo niskich pieniądzach, poniżej 2 000 złotych. Apple zdecydowało się nawet odświeżyć linię, doposażając smartfony w dwukrotnie większą pamięć na dane użytkownika. Jak wiadomo, przestrzeń flash była słabą stroną edycji specjalnej jabłuszka.

Twarde dane

 1. Apple iPhone SE 87 punktów
 2. Samsung Galaxy S6 Edge Plus 86 punktów
 3. Apple iPhone 7 Plus 86 punktów
 4. Samsung Galaxy S6 Edge 85 punktów
 5. Samsung Galaxy S7 84 punkty
 6. Samsung Galaxy S7 Edge 84 punkty
 7. Apple iPhone 6 Plus 83 punkty
 8. Apple iPhone 6s Plus 84 punkty
 9. iPhone 7 83 punkty
 10. Samsung Galaxy Note 5 82 punkty
 11. Samsung Galaxy Note 4 81 puntków
 12. Samsung Galaxy S5 80 punktów
 13. iPhone 5 80 punktów
 14. iPhone 5S 80 punktów
 15. iPhone 6s 80 punktów

Lista jest oczywiście dłuższa, ale dla naszego zestawienia wystarczy pierwsze 15 pozycji, które pokazują wynik uzyskany w skali do 100 punktów. Widać tutaj wyraźnie, jak wysoko oceniany jest iPhone SE. Prześcignął w zasadzie całą konkurencję, nawet tą prezentującą znacznie wyższy poziom. Oznacza to, że Amerykanie faktycznie pokochali rzeczone urządzenie i ja się im wcale nie dziwie. Jeśli rozważacie możliwość zakupu SE poniżej znajdziecie jego skróconą specyfikację techniczną:

 • 4-calowy ekran Retina
 • Rozdzielczość 1136 x 640 pikseli
 • Procesor Apple A9
 • 2 GB RAM
 • 16/32/64/128 GB pamięci na dane użytkownika
 • Akumulator o pojemności 1642 mAh
 • 12 Mpix aparat główny
 • 1,2 Mpix przednia kamerka do selfie
 • Wi-Fi a/b/g/n/ac
 • Bluetooth 4.2
 • LTE
 • Audio Jack 3.5 mm
 • Wymiary 123,8 x 58,6 x 7,6 mm
 • Waga 113 gramów

Źródło: Apple, 5to9Mac

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...